Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

Tüm Aktiviteler

Bu akış otomatik güncelleniyor     

 1. Dün
 2. Son hafta
 3. TUMER

  Hareket Komutu

  İyi çalışmalar, GMT Suite hareket ve ivme komutları, komut işlevini tamamlamadan hız değişimi yapmaya olanak tanıyor mu? Bir diğer sorum ise yaşadığım bir sorun ile ilgili yeni konu açmamak için buradan sormak istedim. 15 valf içeren bir montaj makinesi uygulaması yaptım. bu 15 valften sadece birini ayar yapmak amacıyla panele koyduğum bir buton ile makine stop halindeyken on/off yapmak istedim. buraya kadar sorun çıkmadı panele koyduğum buton ile valf açıp kapadı. ancak tek satırlık bu işlevi ilave ettikten sonra makine otomatik olarak çalışırken ilgili valf sırası geldiğinde çekmedi. sorunun neden kaynaklandığını çözemedim. ilgili satırı kaldırdıktan sonra makine normale döndü. sorun neden kaynaklanmış olabilir fikir verebilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.
 4. malikenes

  TC Fonksiyonları Sinx Hata

  sin çalışıyor muymuş yani. Hangi kütüphane bu?
 5. malikenes

  GLC 196 PROGRAM YEDEĞİNİ BULUTA YÜKLEME

  GMT nin Serverları sadece Scada yazılımlarınızı saklayıp istediğiniz her yerden erişip çalıştırmanıza izin veriyor. Program dosyalarınızı saklamak için bir hizmet sunmuyorlar. Bunu kendi imkanlarınızla sağlamalısınız. Hanifi Beyin belirttiği Google Drive ve Dropbox uugun çözümlerdir.
 6. Samet

  herkese kolay gelsin

  İyi günler, Belirttiğiniz konu hakkında sizlere aşağıda ki örnek uygulama yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar dileriz.
 7. asevim

  herkese kolay gelsin

  günaydınlar... şimdi ben gmt plc ile sürücüyü haberlestirip hızını scada üzerinden pot ile ayarlamak istiyorum yardımcı olurmusunuz scada tarafını yaptım sadece sürücü ile haberlestirmem lazım o kısmını örnek olarak gösterirseniz sevinirim
 8. rerginbas

  Operand silme ekleme sanırım bug var

  PlcyagDolum.rar
 9. Hanifi

  HMI DATA KAYIT

  Demolar GMT tarafından hazırlanmaktadır. Anlaşılmayan noktaları GOP HMI yazılımdaki Help menüsüne göz atarak ulaşabilirsiniz. Help İngilizce olmasına rağmen görsel anlatımlar ile desteklendiği için anlaşılması kolaydır. Türkçeleştirme faaliyetleri de devam etmektedir. Bununla beraber daha detaylı sorularınızla ile ilgili firmamızı arayıp bilgi alabilirsiniz.
 10. guvensuleyman

  GLC 196 PROGRAM YEDEĞİNİ BULUTA YÜKLEME

  Kastım yazdığım projeye koda ulaşmak
 11. Hanifi

  GLC 196 PROGRAM YEDEĞİNİ BULUTA YÜKLEME

  Kastınız yazdığınız ladder komutlarına ulaşmak ise, Program yedeklerinizi kendinizin kontrol ettiği bir yerde saklamanız faydalı olacaktır. gogle drive, dropbox alternatif çözümler olabilir.
 12. guvensuleyman

  GLC 196 PROGRAM YEDEĞİNİ BULUTA YÜKLEME

  Merhaba ; Çalışma yaptığım proejeyi sizin server ınıza yükleyip daha sonra başka biryerde de bu projeye ulaşmak istiyorum bu mümkün mü ? Mümkünse hangi modellerde yapılabiliyor?
 13. guvensuleyman

  GLC 196 PROGRAM YEDEĞİNİ BULUTA YÜKLEME

  Merhaba ; Çalışma yaptığım proejeyi sizin server ınıza yükleyip daha sonra başka biryerde de bu projeye ulaşmak istiyorum bu mümkün mü ? Mümkünse hangi modellerde yapılabiliyor?
 14. Hanifi

  Operand silme ekleme sanırım bug var

  Hata veren programı paylaşabilir misiniz?
 15. rerginbas

  TC Fonksiyonları Sinx Hata

  Hatayı buldum küçük harf duyarlılığını unutmuşum. Alfa2=sin(DegReal02 ); //Açıya göre sin değeri Şeklinde çalıştı
 16. rerginbas

  Operand silme ekleme sanırım bug var

  DegReal02 adında real operand tanımladım. Bir tane alt program yazdım. int fdeneme (int DegSayi) { int Ax=0; Ax=DegSayi*22; return(Ax); } DegReal02 = fdeneme(3); DegintA = 45; Derledim derleme başarılı Sonra başka operandlarda var sırasını değiştirmek için sildim tekrar DegReal02 adında real veri tipinde ekledim. Derlemede hata Undelete DegReal02 //DegReal02 = fdeneme(3); Satırını kapatıyorum Derleme başarılı //DegReal02 = fdeneme(3); Satırını kapatıyorum DegReal02 = fdeneme(3); //Altına Aynı komutu yazıyorum derleme başarılı Sonra bu şekilde yazıyorum DegReal02 = fdeneme(3); DegReal02 Undelete hatası alıyorum.
 17. Daha eskiler
 18. DEMİR

  gmt suite modbus haberleşme sornu

  Operand Lİstesini açın, buradan kullandığınız operandların "Kalıcı Hafıza" seçeneklerini işaretleyin. Kolay Gelsin...
 19. fatihA.

  gmt suite modbus haberleşme sornu

  Modbus haberleşme ile alakalı başka bir sorun ortaya çıktı. Modbus haberleşmesi normal çalışırken, bir şekilde enerji kesilip geldiğinde haberleşmeyi kesiyor. Sistem açıkken yeniden adresleme yaparak plc'ye program yüklersem yine haberleşmeye devam ediyor.Taki enerji kesilene kadar. Küçük bir ayrıntı sadece Plc enerjisi kesilirse haberleşmede sıkıntı olmuyor. Slave cihazların enerjisi kesilince oluyor. Bu konuda bir öneriniz var mı?
 20. selcukmola

  HMI DATA KAYIT

  Yukarıda tarafınızdan paylaşılmış olan örnek uygulama hakkında açıklayıcı bilgiler paylaşır mısınız? Hakkında hiç bir açıklayıcı bilgi olmadan sadece üretici tarafından hazırlanmış demo bizlerle paylaşılınca mecburen ters mühendislik yapmamız gerekiyor. Bu da hem zaman kaybına sebebiyet veriyor hem de gözden kaçabilecek şeyler olabiliyor. DataLogging hakkında kapsayıcı bir döküman hazırlamanızı , varsa paylaşmanızı rica ediyorum.
 21. fatihA.

  gmt suite modbus haberleşme sornu

  Sorunu buldum PLC com1 adresi ile modbus'taki cihaz adresi aynı olduğu için çakışma yapıyormuş. Slave cihazların adreslerini değiştirdim. Şu an okuma yapabiliyorum.
 22. Emrah

  Gmt Suite Yeni Pid Auto Tune hakkında

 23. ozcan

  Gmt Suite Yeni Pid Auto Tune hakkında

  Merhaba Yeni pid kullanımında baslangıc olarak (p=1 i=1 d=1 cs=1000) degerleri için autotune çalıştırıldıktan sonra , tune işlemi tamalandıktan sonra plc'yi yeniden başlatmadan pid komut blogunda yeni değerler gelmiyor . komut bloguna atadıgım değişkenler kalıcı hafıza olmamasına ragmen ,degişkenleri kip degerlerini degiştirmeyi denesem bile etki etmiyor ve işlemci yeniden başladığında auto tune değerlerine geri donuyor . Yapmak istediğim autotune işleminden sonra elde ettiğim kip değerlerinde oynama yaparak daha kararlı hale getirmeye çalışmak . Konu hakkında yrdımcı olabilir misiniz ? Ve daha ayrıntılı örnekler paylaşa bilir misiniz ? İyi çalışmalar
 24. Emre

  GMT suiti pid control

  Merhabalar; Evet yapabilirsiniz. Örnek programı inceleyerek 12 kanal için PID programınızı oluşturabilirsiniz. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin YeniPID_GMT.rar
 25. Emre

  soft program yükleme sorunu

  Merhabalar; 1- GMTSuite ile çalışan bir PLC'nin GMTSoft ile çalışabilmesi için firma merkezimize gönderirseniz GMTSoft ile çalışabilir hale getirilir. 2- GMTSoft ile yapılmış bir programı GMTSuite programına çevirmek mümkün değildir. İyi Çalışmalar Kolay Gelsin
 26. Mushviq Akperov

  GMT suiti pid control

  Merhaba. CPU GLC 396t 2aded 88t 3aded 40u GMT suit ile 12 aded pid control yapa bilirmiyim
 27. DEMİR

  soft program yükleme sorunu

  Maalesef iki sorunuzun cevabı da mümkün değil.
 28. ferhat74@yahoo.com

  soft program yükleme sorunu

  merhabalar 2 sorum olacak 1- GLC-396R plc üzerinde suite ile firmware güncellemesi yaptıktan sonra GMTsoft ile program yükleme yapılabilirmi? 2-GMTsoft ta oluşturulan PLC programını GMTsuite çeviren program varmıdır? hayırlı işler dilerim.
 1. Daha fazla aktivite göster
×