Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/19/19 in all areas

 1. 1 point
  Aşağıya iki PLC' nin RS485 üzerinden haberleşmesine ilişkin temel ayarlar yapılmış iki program ve temel ayarlarının resimlerini ekliyorum. İki ya da daha fazla PLC' nin aynı ortamda olmadığı durumlarda birbirleri arasında veri alış verişine ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda çözüm böyle olur. master.gpf slave.gpf
 2. 1 point
  CPU' nun Analog Çıkışı donanım olarak 0...20mA' dir. 0...10V kullanabilmeniz için ürün kutusundan çıkan 500 Ohm' luk direnci Çıkışa paralel bağlamalıyız. Ardından Hansem Bey' in söylediği gibi ilgili registerı full sıkalanın yarısında kullanmalıyız.
 3. 1 point
  GMTSoft programında analog çıkış registerı SI0 dır ve skalası 0-16383 arasındadır. Bu register içine 0 yazdığınızda 0V, 16383 yazdığınızda 10V çıkış alabilirsiniz. Mesela 0-5V aralığında çalışmak istiyorsanız SI0 nolu register için 0-8192 arası değer yükleyebilirsiniz.
 4. 1 point
  Buradaki değere değişken atanamıyor.. Belirttiğiniz gibi PLC den yapabilirsiniz.
 5. 1 point
  Hi İf the project inside of PLC is written with GMTSoft and model of PLC is X96 series, you can not make upload. Upload is only available when project is made by GMTSuite. To download any project to PLC with GMTSuite. You must upgrade PLC as Mr. Demir's explanation.
×
×
 • Create New...