Jump to content

kurusaray

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
 1. Selamlar. Anolog modül ile 4 adet anolog sinyal okuyacağım. Bu sinyalleri istediğim değerlere scale(kalibre) etmek için kullanabileceğim bir komut varmıdır. Yoksa dört işlem uygulayarakmı yapmalıyım. 4 girişli anolog modül girişinden gelen 10volta karşılık hangi dijital değeri vermektedir. Benim yapmak istediğim örnek: 2volttta------0 değerini versin 8voltta------500 değerini versin.
 2. Plc çıkış vermeden 10 volt çıkarması normal mi sizce. Yazılımsal olma ihtimali varmı.
 3. Muhtemelen fiziksel çıkıştaki transistör sızdırıyor. Bu durumda ne yapmak gerekiyor.
 4. Teşekkür ederim evet bu şekilde yapınca çalıştı. şimdide başka bir sorunum var. glc 196-t plc nin Qutput-1 çıkışı çalışmadığı halde 10.8volt çıkarıyor. Buda bağlı rolenin ışığını kısık şekilde yakıyor. Plc nin ilgili çıkışı bir kere aktif olunca pasif etsem bile role çalışmaya devam ediyor. Bu durumda role sürekli çıkış veriyor. Aynı programı ikinci plc de attım. Önce ondada yapıyordu şimdi düzeldi. Anlam veremedim.
 5. Selamlar. Timerin ustune ve altına girilen değerler neyi ifade ediyor. Present value hangisidir? Bildiğim kadadrııyla tüm timerler 1ms lik. Birde bu timerler kalıcımı. Startı timer değerini tamamlmadan kesersem yarıda kalıyor. Tekrar start gelince kaldığı yerden devam ediyor.
 6. Selamlar. Şartlar sağlandığı halde fiziksel çıkış çalışmıyor neden acaba?
×
×
 • Create New...