Jump to content

keremmm

Members
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. keremmm

  vnc

  belki biraz alakasız olacak ama ben port ayarlarını şu şekilde ayarladım. ve dış ağdan bağlanamıyorum. modem superbox bir türlü port yönlendirme işlemi yapamadım. yardımcı olabilecek arkadaş var mı. boşlukları nasıl doldurmam gerekiyor.
 2. keremmm

  vnc

  teşekkür ettim hocam ağ içinden bağlanabildim. peki başka bir internet ağından erişim nasıl oluyor. port yönlendirme olacakta. ben diş ip den aldığım değerleri 5900 port üzerinden hmi IP sine mi aktaracam? diş ip :178.243.122.77 iç ethernet IP:192.168.1.148 . HMİ İP:192.168.1.147 . dış bağlantı için hangi ip değerini nereye yönlendirmeliyim.
 3. keremmm

  vnc

  evet modemde 4 tane ethernet port mevcut. Evet ethernet portuna hmi nin IP si verilince ve hem HMI yı hem de PC yi kablolu bir şekilde modeme bağladığımda vnc çalışıyor . muhtemelen pc üzerinden hmi verilen ip, kalbo ile modeme gidiyor ordan geri dönüp hmi yi buluyor. Ama ethernet portuna otomatik IP verilip hem HMI yı hem de PC yi kablolu bir şekilde modeme bağladığımda vnc çalışmamaktadır. Her halükarda ethernet portuna hmi nin ip sini vermeyince vnc çalışmıyor. Başka nasıl bir yöntem denemeliyim.
 4. keremmm

  vnc

  sadece modem var. router mevcut değil . normal pc den hmi ye nasıl bağlanıyorsak vnc üzerinden de o şekilde bağlanabiliyorum. başka şekilde bağlanamadım. mesela HMI a 192.168.0.100 PC ye 192.168.0.101 gibi bir IP tanımladım vnc üzerinden böyle baglanıyor ama internetten aynı ağdan ve farklı bir ağdan hiçbir şekilde bağlamadım. . pdesniger programında yardım kismindaki pdf yi okudum. vnc ile bağlanmak için java eklentisi olması gerekiyormuş böyle bir şart var mı vnc ile baglanmak için.
 5. keremmm

  vnc

  peki diyelim vnc ile lan üzerinden hmi ye bağlanacağız. Ethernet portuna herhangi bir IP vermemiz gerekiyor mu? Yoksa vnc de yazılan ıp göre vnc hmi yi kendisi otomatik görüyor mu?
 6. keremmm

  vnc

  merhaba arkadaşlar elim de tsg 070e modeli hmi var. vnc programını indirdim. vnc üzerinden hmi ye sadece ethernet kablosu bağlıyken bağlanabildim. wifi üzerinden hmi bağlanamadım. şöyle yaptım. modemden çıkan ethernet kablosunu hmi ye bağladım daha sonra pc den wifi ile modeme bağlandım. ve pc üzerinden vnc aracılığıyla hmi ye erişmek istedim ama erişim sağlayamadım. 1. hmi vnc üzerinden ayni modem üzerinden nasıl bağlanırım. 2. dışarıdan mesela telefonla dışarıdan hmi ye nasıl bağlanırım?
 7. böyle bir örnek var ama orda mv bitlerini kullanmış.
 8. örnek uygulamalarda bulamadım. araştırdım. haftalık program var. orda ise sizin belirtiğiniz şekilde yapmamış. herhangi bir sonuca varamadım
 9. resimdeki gibi bir şey yapmak istiyorum. yani insanlar kendileri çalışma tarih ve saatlerini belirlemelerini istiyorum. bunu nasıl yapabilirim.
 10. konuyu yanlış alana yazdım . ilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. hmi konu başlığını yeni farkettim.
 11. 1- gmt hmi de mesela haftanın 5 günü 08:00 ile 17:00 arası çalışacak bir motor çalıştırma program yapmak istiyorum. bu işlevi hmi de nasıl yapabilirim. örnek veya öneriniz var mı? 2- plc den gelen hataları liste halinde anlık olarak hmi de görmek istiyorum. bunun için hangi komutu kullanıyoruz. örnek çalışmanız var mı? teşekkürler
 12. kolay gelsin birşey daha sorabilir miyim? şimdi ben ortam sıcaklığını ölçmek için 1kohm ptc kullanacağım. bu ptc yi normal analog girişten bağlayıp lineer fonksiyon üzerinden okuma yapabilir miyim?. sonuçta analog girişten direnç okuyacağım . eğer analog girişten oluyorsa bağlantısı nasıl olmalı buna benzer örnek varsa önerebilir misiniz yoksa GXM20U Sıcaklık modülünü almamı gerekir? teşekkürler.
 13. pek efendim teşekkürler
 14. program da ektedir. deneme amaçlı yapılmıştır. slave.gpf
×
×
 • Create New...