Jump to content

aliöz

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Çok teşekkür ederim Emre Bey, sanırım böyle bişey için başlık açmak garip oldu:) -Okudu değerleri, peki ondalık kısımda tek bir hane alıyor bunun için ne yapmalıyım.
 2. Teşekkür ederim PLC de bir sorun varmış, GMT ofise götürdüm ilgilendiler kendileri sorunu çözüp yardımcı oldular. Sorun ile yakından ilgileniyorlar. Tekrar teşekkür ederim.
 3. Merhaba, GLC 396T ile başka bir cihazı modbus RTU ile haberleştirdik. Cihazı modbus tester programı ile cihazdan data alınıp alınmadığını kontrol ettik. Ekte görüldüğü gibi tester programı üzerinde değerler alınıyor. GMT PLC üzerinden de değerleri aldım fakat double word olarak aldığım değerler ekteki kırmızı ile işaretli bölmede uint değerler. Sorgulamayı real yaptığımda ise float bir değer alamıyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir. Cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
 4. Öncelikle teşekkür ederim hata ledi söndü. Ancak Bu sefer hiç PLC yi görmüyor dün görüyordu. Bu işlemlerin ardından ne ethernet ile ne de usb ile bağlantı yaptığımda PLC yi hiç görmüyor.
 5. Donanım eşleme hatası veriyor. Ancak donanımda herhangi bir problem yok. Ve Gmt suite de güncel
 6. Merhaba, Yeni aldığım bir GLC_396T de bağlantı sorunu yaşıyorum. PC PLC yi tanıyor ancak GMTSuite ile bağlanılamıyor.Sorun acil ancak GMT den kimseye ulaşamıyorum. Ayrıca hata ledi sürekli 3 kez yanıyor. Hem USB hemde RJ45 girişinden bağlantı denedim sorun devam ediyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.
×
×
 • Create New...