Jump to content

tayfun

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Başka bir proje yükleyemiyorum. Bootloader güncellemesini yaptığımda yüzde 0 da kalıyor ilerlemiyor. Video'daki gibi önce Ana Ekran geliyor ardından PLC STOP düşüyor sonra tekrar Ana Ekran geliyor adrdından tekrar PLC STOP'a düşüyor bu şekilde devam edip duruyor. Ana ekranda Mesaj kutusundan dışında başka bir şey yoktur. Mesaj kutusu komutunda veya plc'de sorun olduğunu düşünüyorum. Plc'yi nasıl sıfırlarım.
 2. 1 proje yükledim ondan sonra sürekli PLC STOP düşmeye başladı. Plc yüklediğim proje resimdeki projedir.
 3. Merhaba, Kutusundan yeni çıkardığım gsr-2118r plc stop modundan çıkmıyor(Link'e video ekledim.). Firmware güncelledim ama düzelmedi. Ayrıca OK tuşuna 3 sn basınca girilen menüyede girmiyor. Ekteki dosyadaki update yöntemlerini denedim olmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Link : https://drive.google.com/file/d/1Q9JdUcBmphoP-4cJdJF9vYf7gmhKj0Qj/view?usp=sharing Update and Upload.docx
 4. Merhaba, GSR-2118R de CPU_RTC'sini kullanarak 10 gün sonrasını hesaplayıp hesapladığı bu 10 günü geri saymasını sağlayan bir program yazmak istedim. CPU_RTC'sindeki tarihten 10 gün sonrasını ay, gün, saat, dakika, saniye olarak hesaplatıyorum fakat geri sayım başladığında gün, saat, dakika yı geri saydırıyorum fakat saniyeyi geri saydırmasını(59, 58, 57, 56, 55 ....) saydırmasını yapamadım. Bunu alt program oluşturup C dilinde nasıl yapabilirim?
 5. Merhaba, GSR-2118R plc de ekranda örneğin F2 tuşuna bastığımda "Merhaba Dünya" gibi mesajları ekrana yazdırmak istiyorum. Bir koşul oluşturup koşulun birincisi gerçekleştirildiğinde ekrana bir mesaj göstersin ikinci koşul gerçekleşirse başka bir mesaj göstermesi şeklinde ekrana birden fazla mesajı nasıl yazdırabilirm?
 6. Merhaba, GSR-2118R de çevrim içi simülasyon yaptığımda sadece ladder dilinde yazdığım uygulamaları takip edebiiryorum. Alt programı C ile yazdığımda takibini yapamıyorum. C ile yazdığım uygulamaların takibini nasıl yapabilirim.
 7. 2118R nin analog girişlerini "Analog Giriş 0.Kanal" ve "Analog Giriş 2.Kanal" nin maksimum değerini 2^12 =4096 minimum değerini de 0 olarak ayarladım. Emko'nun skala değerini bilmiyorum ekte emko dökümanını paylaşıyorum. Emko'nun Ölçüm Aralığı (RH) 0...100 %RH , Ölçüm Aralığı (T) -20...+80 °C yazıyor. Emko'nun skala ayarını plc de nasıl kullanabilirim? pronem.pdf
 8. Merhaba, GSR-2118R PLC ile EMKO PMI-P-H1/T1.1.0 Sıcaklık ve Nem ölçüm cihazı kullanıyorum. İki ürünü de yeni aldım. Fakat sıcaklık ve nem bir türlü doğru okuyamıyorum. EMKO cihazı PLC bağlantısında sarı kabloyu "Analog Giriş 0.Kanal" yeşil kabloyu "Analog Giriş 2.Kanal" bağladım güç beyaz kablo 0V kahve rengi kablo 24V bağladım. Fakat okuduğum sıcaklık ve nem gerçekteki sıcaklık ve nem ile uyuşmuyor(gerçekte sıcaklık 30 derece okunan 20 derece, gerçekte nem 58 okunan 20) nerede hata yapıyorum yada bu cihazlardan biri arızalı mı? Sorunu nasıl çözebilirim?
×
×
 • Create New...