Jump to content

asyildiz

Moderators
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by asyildiz

 1. Merhaba, Hmi mesaj penceresi kısmındaki hatalara dikkat ediniz.
 2. @malikenes Merhaba, GMTSuite yazılımda kalıcı registerleri seçebiliyorsunuz.
 3. asyildiz

  Buton kontrolu

  Merhaba, Onu da Control Setting kısmındaki trigger adres bölümünde yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
 4. asyildiz

  Buton kontrolu

  Merhaba, Buton özellikleri bölümünde, display setting kısmında istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
 5. asyildiz

  sayfa tetikleme

  Merhaba, Direct Window komutunu kullanmanız gerekiyor. Kolay gelsin.
 6. Merhaba, GMTSuite'de MOVE komutu, Matematik başlığı altındaki EŞİTLE komutuyla yapabilirsiniz. Eşitle komutu önündeki şartlar sağlandığında, B değerini A değerinin içerisine yazar. Kolay gelsin.
 7. Merhaba, Functions Part başlığı altındaki Data Transmission kullanarak yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
 8. Merhaba RWI registerleri kullanırsanız kalıcı hafızaya kayıt etmiş olursunuz. Kolay gelsin.
 9. Merhaba, Programınızı gönderirseniz daha rahat yardımcı olabilirim.
 10. Merhaba, Aşağıdaki dökümanı okumanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin. GMTSoft_da_PLC_HMI_Haberleşme.rar
 11. Merhaba, GMTSuite ile de aynı çıkışlar geçerlidir. Plc programını açtıktan sonra sağ üst tarafta soru işareti göreceksiniz. Oradan HELP dosyasını açacaksınız. Daha sonra verdiğim adımları okursanız size kullanım hakkında bilgi verecektir. 1. Yeni bir projeye başlamak a)PLC Konfigürasyonunu tanımlayın. a1)CPU Modülleri CPU Konfigürasyonu başlığı altındaki HSO Yüksek hızlı puls çıkışları bölümünü okuyunuz. 2. Ladder Komutları a)Hareket Kontrolü başlığı altındaki komutların görevlerine bakarak projenizi oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi ve teknik destek için firmamızla iletişime geçerseniz daha faydalı olacaktır. İyi çalışmalar.
 12. Merhaba, İstediğiniz program örneği örnek uygulamalar kısmına eklenmiştir. Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan da indirme yapabilirsiniz. HMI_MICNO_HABERLEŞME.rar İyi çalışmalar.
 13. Merhaba, GMTCNT HMI ile MICNO inverter haberleşme örneği ektedir. İyi çalışmalar. HMI_MICNO_HABERLESME.rar
 14. Merhaba, GMT PLC lerimizde puls çıkışları ; 0.Kanal → QP 0 1.Kanal → QP 1 2.Kanal → QP 2 dir. Yön çıkışları ise ; 0.Kanal → QP 3 1.Kanal → QP 4 2.Kanal → QP 5 olarak kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca +V yazan kısımlara kesinlikle +24V vermeniz gerekir. Yoksa çıkışlar çalışmaz. Step sürücünüzün kataloğunda puls ve dir voltajı yazması gerekir. Eğer sürücünüzün puls ve dir voltajı 24V'dan küçük ise hangi değerde direnç kullanmanız gerekiyorsa onu da belirtir. GMTSoft programında Motor Komutları hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar.
 15. Merhaba, Bu konuda daha iyi yardımcı olabilmek adına firmamızı aramanızı tavsiye ederim. Dha sonra konu ile ilgili döküman paylaşılacaktır. İyi çalışmalar
 16. Merhaba, Otomatik sayfa geçişi yapabileceğiniz program ektedir. Kolay gelsin. GOP_TIMER_ILE_OTOMATIK_SAYFA_ATLAMA.rar
 17. Merhaba, GMTCNT HMI da timer kullanarak otomatik sayfa geçişi olan program ektedir. GOP_TIMER_ILE_SAYFALAR_ARASI_GECIS.rar
 18. Merhaba, Aşağıdaki dökümandan ulaşabilirsiniz. Servo_ve_Step_Motor_Kullanımı.rar Kolay gelsin.
 19. Merhaba, GMTCNT HMI ile diğer marka ürünleri haberleştirmek için, GOP HMI programında öncelikle PLC seçimi yapmalısınız. Eğer RS-485 haberleşme yapacaksanız COM 0, RS-232 haberleşme yapacaksanız COM 0 ve ya COM 2 portlarını kullanabilirsiniz. Bağlantılara ise aşağıdaki konudan ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.
 20. Merhaba, HMI da LB9290 bitini aktif ettiğiniz takdirde, vnc server'dan bağlantı gerçekleştirebilirsiniz. Iyi çalışmalar.
 21. asyildiz

  Servo sürücü

  MERHABA, SÜRÜCÜ X1 BAĞLANTI ŞEMASINDA ; 26 NUMARALI PİN → ENCO-Z 28 NUMARALI PİN → ENCO-/Z 30 NUMARALI PİN → ENCO-B 32 NUMARALI PİN → ENCO-/B 34 NUMARALI PİN → ENCO-A 36 NUMARALI PİN → ENCO-/A , ŞEKLİNDE SIRALANMIŞTIR. 2 KABLO KULLANMAK İSTERSENİZ 30 VE 34 NUMARALI PİNLERİ KULLANABİLİRSİNİZ. AYRICA HER TURDA *2500 PULS ALACAKSINIZ. *GMT PLC'LERDE BUNU 10000 PULS OLARAK OKURSUNUZ. İYİ ÇALIŞMALAR.
 22. Merhaba, GMT PLC lerimizde puls çıkışları ; 0.Kanal → QP 0 1.Kanal → QP 1 2.Kanal → QP 2 dir. Yön çıkışları ise ; 0.Kanal → QP 3 1.Kanal → QP 4 2.Kanal → QP 5 olarak kullanılması tavsiye edilir. Teşekkürler.
 23. Merhaba, Hangi dosyayı indirdiniz onu öğrenebilir miyim? Ben örnek indirdim ve çalışıyor uygulamalar.
×
×
 • Create New...