Jump to content

yusuf demir

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hocam encoder 2 bacağı 1 turda 400 puls üretiyor. eliimdeki encoder bu hocam ellimde hassas ölçüm yapan metre olmadığı için bulamadım yardımcı olursanız çok makbule geçer. teşekkürler.
 2. evet hocam sayma değeri hem artıp hem azalıyor.
 3. Merhaba. Panelden bir değer gireceğim örneğin 10 cm girdim . encoder 10 cm ilerledikten sonra motoru durdurmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.
 4. Teşekkür ederim hocam.
 5. glc196 plc ile step motor kullanabilirmiyim?
 6. Teşekkür ederim hocam bilgileriniz için.Peki hocam servo ile step motorun farkı ne. İkisindede pozisyonlama yapılılıyor.
 7. Merhaba değerli forum sakinleri. bir kaç sorum var. ilk sorum redüktorlü asenkron motor diyelimki 30 cm ilerledikten sonra durması gerekiyor asenkron motor 30 cm den sonra aniden durması mümkün mü. ikinci sorum step motor ağır sistemleri hareket ettirebilir mi. bu alanda yeniyim bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. teşekkürler.
 8. USB PORT ÜZERİNDEN PROGRAMI YÜKLEMEYE ÇALIŞIYORUM 'USB KULLANIMA AÇILMADI ' HATASI VERİYOR NEDEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ TEŞEKKÜRLER.
 9. yusuf demir

  ENCODER

  merhaba değerli abilerim. encoderin değerini simülasyonda göremiyorum .simülasyonda enc_puls değeri hep sıfır ama çıkış veriyor cpu_qp0 .
 10. teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldunuz.
 11. Hocam dediğinizi yaptım .Encoderi çevirdim ama herhangi bir değer göremedim. enco_puls değeri sürekli 0 i gösteriyor
 12. yusuf demir

  ENCODER

  Gmtsuit'te encoder nasıl kullanılır. Diğer sorum ben encoderin a ve b uçlarını plc ye bağladığımda plc nin 0 ve 1 inci girişleri sürekli yeşil yanıyor normal bir durum mu.
 13. yusuf demir

  PDesigner

  Merhaba.. PDesignerden sanal bir ekran oluştrup gerçek bir plc min çıkışlarını kontrol edebilirmiyim .
×
×
 • Create New...