Jump to content

r.zafer

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

r.zafer last won the day on July 10 2018

r.zafer had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhabalar, Bildiğim kadarı ile glc 196 ve 296 serisi plc lerinizin ethernet portu üzerinden her hangi bir cihaz yada scada sistemi ile veri alışverişi, haberleşmesi yapılamamaktadır. Modbus TCP seçeneği sadece 396 ve 496 serilerde mevcut. Sorum ise; 196 ve 296 serilerinde, Pc ile plc'nin kendi software üzerinden ethernet portunu kullanarak yükleme ve online olma işlemini nasıl bir sistem üzerinden veri haberleşmesini sağlamaktadır. Kendi scadamızı yazmayı düşünüyoruz. Gerekli şartları oluştursak 196 ve 296 serisi plc lerin ethernet portunu haberleşme için kullanamazmıyız?
 2. GMTSoft software içerisindeki PLC'den yükle seçeneği ne amaçla bulunmaktadır?
 3. Evet dediğiniz gibi kayıtlı projenin içerisinde bulunan HTML klasöründeki sayfaları açmak için varsayılan program türünü internet tarayıcılarımdan birini seçince düzeldi teşekürler. Birde sadece pc ile plc arası bir ethernet kablosu bağlı olmasıda yetmiyormuş. Ağa bağlı olmasıda gerekliymiş.
 4. Merhabalar, GLC496T ile youtube da gösterdiğiniz gibi https://www.youtube.com/watch?v=-bu7fmivfsk GMTScada uygulamasını denemeye çalışıyorum ancak sıra HTML butonuna basmaya gelince webconfig isimli içerisinde kodların yazdığı bir wordpad sayfası açılıyor. Nerede eksik var acaba yardımcı olursanız sevinirim.
 5. 496T ile GOP43 070ETE yi ethernet portları üzerinden ağıma bağlayarak aralarında haberleştiriyorum. Ancak hmi görüntüsünü VNC viewer ile pc imden ve mobil telefonumdan da izlemek ve müdahele etmek istiyorum. Bunun için yapmam gereken prosedürleri sırasıyla anlatırmısınız? VNC wiewer a hmi ip sini yazarken :portno sunuda kaç yazmam gerekiyor? Vnc wiewerla ilgili YouTube de hiç uygulama videonuzda yok malesef..
×
×
 • Create New...