Jump to content

Hanifi

Administrators
 • Content Count

  276
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

Everything posted by Hanifi

 1. bA01 den motor ID sini set ederseniz At menüsü açılacaktır.
 2. Ekteki demo programda Beckhoff PLC ile GSS3-XEC servo sürücü için program örneği verilmiştir. GMTCNTSERVO_BECKHOFF_ETHERCAT.rar
 3. 396 ve 496 serileri Modbus TCP protokolünü desteklemektedir. Android studio için Modbus TCP kütüphanesi bizim ürüne özel olmadığından, bizim paylaşabileceğimiz bir kütüphane dosyası yoktur. Genel Modbus TCP dosyasını Android için bulup programınıza eklerseniz PLC miz de belirlediğiniz modbus adresleri üzerinden haberleşme sağlayabilirsiniz.
 4. Ekteki demo programda Omron NX1P2 PLC ile 2 adet GSS3-XEC servo sürücü için program örneği verilmiştir. Örnekte Power On- Hız ve pozisyon örneklendirilmiştir. GMTSERVO_Ikili.smc2
 5. Ekte GSS3-XEC serisi servo sürücülerin EtherCat XML dosyasını bulabilirisiniz. GMT GSS3_Rev.xml
 6. Merhaba 6.50866x10^-6 =0,00000650866 toplama elamanı olarak kullanıyorsunuz. Floating point malumunuz kayan (nokta) demektir. Noktanın yer değiştirmesi, çözünürlüğünüz artıkça tam sayı haneniz azalır demektir. Bu durum IEEE standarttadır.
 7. Bülent Bey, Küçük değer nasıl hesaplanıyorsa orayı revize edebilirsiniz. Yada en basitinden değeri 10 / 100 ... ile çarparak gönderebilirsiniz.
 8. Bazı uygulamalarda yüke bağlı olarak inverter ayarları ile motor tork gücünün arttırılması gerekebilmektedir. Bu durum için, Micno ve Gain serisi sürücülerde izlenecek adımları, dokümanda bulabilirsiniz. MICNO VE GAIN SERİSİ SÜRÜCÜLERDE GÜÇ ARTTIRIMI İÇİN UYGULANACAK ADIMLAR180321.pdf
 9. Merhaba Real değişkenler dinamik olarak çalışmaktadır. Ondalık sayısı çok fazla olursa tam sayı kısmı azalmaktadır. Örneğinizde ondalık hane çok fazla olduğundan sayı 128 de sınırlanmıştır. Sistemin saymaya devam edebilmesi için ondalık haneyi azaltmanız gerekir.
 10. Firmamızı arayabilirseniz, uzak bağlantı ile konuyu analiz edelim.
 11. Merhaba, GMTSuite programımızın konfigürasyon bölümünde RS232 veya RS485 kısmını aktif ederek haberleşme ayarlarını yapabilirisniz. Operantlar kısmında ise haberleşeceğiniz operantların modbuslarını aktif ettiğinizde sistem otomatik modbus adres ataması yapacaktır. Host cihazınız ile belirlediğiniz ayar ve modbus adresleri üzerinden haberleşebilirsiniz. Ürünlerimiz Modbus RTU protokolünü destekler.
 12. Merhaba Bu örnek programda hem artımsal hem de mutlak kontrol anlatılmıştır. Artımsal kullanım için aşağıdaki komutlar yeterlidir. Pdf dökümıanın da mutlak kontrol izah edilmiştir.
 13. Hanifi

  görseller

  Merhaba, PDesigner yazılımı ile gelen grafik kütüphanesi dışında bir arşivimiz bulunmamaktadır. Fakat bmp,jpg,png,gif formatlarındaki dış görselleri projenize dahil edebilirisiniz.
 14. 10x den kastınızın write multiple register fonksiyon kodu olduğunu düşünüyorum. Bu durumda 10X görememeniz normal. 4x yada 3x kullandığınızda boyut tek word den büyükse HMI otomatik 10 fonksiyon kodu ile yazacaktır.
 15. Merhaba Aşağıdaki örneği inceleyebilirsiniz.
 16. PDesigner için yapılmış, farklı data tipleri içeren, tablolu yapıyı kullanan reçete demosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. PDESIGNER_RECETE_YENI_TABLO.rar
 17. PLC tarafında farklı adres bloklarını kullandığınız için standart komutlar Current Recipe üzerinden gönderme yapmayacaktır. Data transfer sıralı adrese gönderim yapar. Çözüm olarak, oluşturduğunuz data alnını tek macro yazarak data transferi yapabilirsiniz yada birden çok data transferi kullanarak yapabilirsiniz.
 18. Siemens veya Bechoff ait csv dosyası paylaşabilir misiniz?
 19. Bu örnekte, buton ON konumuna her seferinde şifre ile geçiş sağlanırken, aynı butonun off komutu şifresiz ayarlanmıştır. TekYonSifre.rar
 20. Merhaba TSG-043 de RS232 ve RS485 portları vardır. RS232(Com2) ile PLC i, RS485(Com0) ile Inverter haberleştirmesi yapabilirsiniz. Aynı Rs485 hattına farklı ürünler bağlamak istendiğinde Modbus RTU Extend driver ı her iki ürün içinde kullanılmalıdır.
 21. Merhaba iki yaklaşım yapılabilir. 1. Servolarımızda dahili pozisyon modunda, RS485 Modbus RTU üzerinden arayüz programınızla haberleştirerek yapabilirisiniz. (Ethernet değil, RS485 seri port üzerinden yapabilirsiniz. Servo sürücü dahili modbus adresleri bellidir. yazacağınız arayüz ile bu adreslere sorgu yapabilirsiniz.) 2.Olarak PLC nin pulse çıkışı ile servo yu sürer, arayüz programınız ile PLC nin Ethernet portu üzerinde PLC ye ulaşıp Servo yu kontrol edebilirisiniz. Servo ya direk ulaşacaksanız Modbus RTU protokolünü, PLC üzerinden ise Ethernet portu için Modbus TCP protokol
 22. Merhaba ekteki programı inceleyebilirsiniz. TekYonSifre.rar
 23. Seri portlardan, ASCII yazıcılara Universal ASCII driver kullanarak yazdırma yapabilirsiniz.
 24. Programı, sağ tıklayıp yönetici olarak aç derseniz o hata gidecektir. Program içerisinde makro kullanılmamışsa böyle de devam edebilirsiniz.
×
×
 • Create New...