Jump to content

MEHMET

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MEHMET last won the day on September 4 2018

MEHMET had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. MEHMET

  tork komtrol

  Merhaba Servoyu aynı projede pozisyon ve tork modunda kullanabilirsiniz.C0.6 parametresine fabrika ayarlarında işletim modu olan 3 atanmalıdır.C1.6 parametresine tork kontrol modu olan 4 değerini atanmalıdır. C1.7 ye ise posizyon modu olan -4 atanmalıdır. C0.6 girişine sinyal gelirse c1.6 seçilir.C0.6 girişine sinyal gelmez ise c1.7 seçilir.
 2. Pc-Servo yazılımı üzerinden autotune yapabilirsiniz. iyi çalışmalar.
 3. MEHMET

  Modbus

  Merhaba Normal şartlar altında herhangi bir sıkıntı olmaz.Fakat sürücülerin yaymış olduğu parazit haberleşmeyi etkileyebilir.Bunun için çeşitli önlemler alınabilir. iyi çalışmalar
 4. Merhaba Sürücüde RS485 üzerinden haberleşme ayarları yapıldıktan sonra ekran üzerinden auto reverse parametresini sürücünün modbus adreslerini kullanarak değiştirebilirsiniz.Bunun için özel bir adres yok.GMTCNT servo pc yazılımını indirin.Öncelikle yazılımda Driver,basic operate, speeddemand_rpm'e motorun döneceği deviri yazıyorsunuz. 2.olarak yine driver, operation mode, auto reverse'e girdiğinizde 3 parametre açılıyor.1.auto_rev_pos, 2.auto_rev_neg ve 3.auto_reverse. auto_reverse parametresine eğer 1 yazarsanız posizyon olarak işlem görür.Posizyon'da auto_rev_pos ve auto_rev_neg parametrelerine inch birimi olarak değer yazabiliyorsunuz..Böylelikle motor sağa ve sola yazdığınız posizyon değerine göre döner.auto reverse'e 2 yazarsanız zamana bağlı olarak motor çalışır.yani auto _rev_pos ve auto_rev_neg parametrelerine ms birimi olarak değer yazabilirsiniz.Böylelikle motor sağa ve sola yazdığınız zamana bağlı olarak döner. İyi Çalışmalar.
×
×
 • Create New...