Jump to content

Samet

Moderatörler
 • İçerik sayısı

  7
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

Samet last won the day on 27 Ekim

Samet had the most liked content!

Topluluk Puanı

2 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Samet

  GMT SUITE SAYICI FONKSİYONU HATASI

  Merhaba, Göndermiş olduğunuz programınızın görselde yer alan kısmında ki, durum sağlanarak test yapılmış olup herhangi bir sorun ile karşılaşılmamıştır. Yeni bir proje açarak programınızı yeniden yazmanız, yaptığınız bir yazım hatası var ise görülmesini sağlayacaktır. Yapmış olduğunuz programı paylaşmanız halinde de bu konuda sizlere destek olabiliriz. İyi günler.
 2. Samet

  donanım eslesme

  Merhaba, Karşılaşmış olduğunuz hata aşağıdaki sebeplerden dolayı olabilmektedir. * PLC programlama yazılımında seçilmiş olan konfigürasyon ile fiziksel konfigürasyonun aynı olmaması, * Kullandığınız CPU'nun diğer modüller ile haberleşmesini sağlayan donanımının arızalı olması, * CPU'ya bağlı bulunan ek modüllerin arızalı olması.
 3. HMI_DIL_KUTUPHANESI.rar
 4. Samet

  HMI PLC İNVERTER

  Merhabalar, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili öncelikle kullanmış olduğunuz PLC modelinde analog çıkış bulunmakta mı? Model belirtmeniz durumunda sizlere daha detaylı yardımcı olabiliriz. Hız Kontrol Cihazını aşağıda belirttiğim iki yöntem ile ihtiyacınızı karşılayacak şekilde kullanmanız mümkün olacaktır; 1.Yöntem PLC ile Hız Kontrol Cihazı arasında haberleşme RS485 aracılığı ile iletişim kurulur. PLC'ye bağlı bulunan HMI ile de Hız Kontrol Cihazının parametrelerinde iletişim yoluyla değişiklik yapmak mümkün olacaktır. 2.Yöntem PLC'nin analog çıkışları, Hız Kontrol Cihazının analog giriş bağlantı noktalarına bağlanır ve böylece PLC den gelen analog değer ile Hız Kontrol Cihazının analog girişi ile istenilen aralıkta çalışması sağlanır. HMI ile PLC'nin analog çıkışlarına istenilen değer girişi atanabilir. Ayrıca internet sitemizde http://www.gmtcontrol.com/tr/yuklemeler/ornek-uygulamalar.html bölümünde yer alan bu konu ile ilgili örnekleri de inceleyebilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular hakkında firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sizlere memnuniyetle yardımcı olabiliriz. İyi günler dileriz.
 5. GMTSuite_HomeGit_Geçiş_Metodları.pdf
 6. GMTCNT Micno Inverter cihazımız, 0-50 Hz çalışma aralığında çalışma frekansında ayarlanmış olmasına rağmen cihaz ekranında değerlerin 0-16 skala aralında değişimini ayarlanması için aşağıda yer alan parametrelerin cihaz menüsüne girilmesi gerekmektedir. Parametre Adı Fonksiyon Frekans Komutu Kaynağı A P0-03 : 4 (Paneldeki Potansiyometre) Frekans Üst Limit P0-12 : 50.00 Hz Frekans Alt Limit P0-14 : 00.00 AI Maksimum Giriş Yüzdesi - Tip3 P4-26 : 32.0 Bu ayarlar uygulandığında, belirtilen maksimum frekans değeri olan 50 Hz' in %32'si olan 16 değeri ile ekran skala aralığı 0 ile 16 arasında ayarlanır.
×