Jump to content

Samet KEBELİ

Moderators
 • Content Count

  43
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Samet KEBELİ

 1. Merhaba, GMTSuite PLC Editör Programı için, Konfigürasyon penceresinden ek modülün üzerine tıkladığınızda ek modülünüze ait giriş ve çıkışlar aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi listelenir. GMTSoft PLC Editör Programı için, Donanım konfigürasyon penceresinden ek modülün üzerine tıkladığınızda ek modülünüze ait giriş ve çıkışlar aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi listelenir. İyi günler.
 2. GMTCNT IGSS573620 / IGSS603630 DAHİLİ SÜRÜCÜLÜ STEP MOTOR KULLANIM KILAVUZU GMTCNT IGSS573620 - IGSS603630 DAHİLİ SÜRÜCÜLÜ STEP MOTOR KULLANIM KILAVUZU.pdf
 3. GMTCNT GSTD-22280 Step Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu GSTD22280 Step Motor Sürücü.pdf
 4. GMTCNT GSTD-2860 Step Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu GSTD2860 Step Motor Sürücü.pdf
 5. GMTCNT GSTD-2542 Step Motor Sürücü Kullanım Kılavuzu GSTD2542 Step Motor Sürücü.pdf
 6. Merhaba, Öncelikle haberleştirmek istediğiniz cihaza herhangi MODBUS TESTER programı ile belirttiğiniz adreslere erişim sağladıktan sonra veri tipi, ulaşmak istediğiniz adresin okuma ve yazmaya uygun olup olmadığı, veri uzunluğu ve MODBUS haberleşme yapısı gereği belirttiğiniz adreslere offset değer ile erişmek gibi parametrelere dikkat etmenizi rica edeceğim. İyi günler dilerim.
 7. Merhaba, Görselde belirttiğiniz cihazın adres yapısı hex sayı formatında, operatör panelden bu adreslerin decimal sayı karşılığını kullanırsanız erişim sağlayabilir ve bu hatayı almazsınız. İyi günler dileriz.
 8. Merhaba, Bağlantı kurmaya çalıştığınız bilgisayarınızın IP ayarlarını kontrol etmenizi rica ediyorum. Ayrıca CPU'nun durum led'i hakkında bilgi verebilir misiniz? (Yanıyor mu?/Hiç yanmıyor/Hızlı aralıklarla yanıyor/Yavaş aralıklarla yanıyor) Durum hakkında teknik destek almak için, GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. firması ile iletişime geçebilirsiniz. http://www.gmtcontrol.com/tr/iletisim.html İyi günler.
 9. Merhaba, Pdesigner HMI Editör bağlantı portu konfigürasyonunu nasıl yaptınız? Bağlantınızı nasıl yaptığınızı belirtebilir misiniz? Haberleşme kablosu bağlantı için aşağıda yer alan dokümandan faydalanabilirsiniz. http://www.gmtcontrol.com/dosyalar/teknik/PLC_HMI_Communication_Cable_Diagram.pdf İyi günler.
 10. Merhaba, GMTSuite PLC Editör Programı için sorunuzun yanıtı aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi ilgili seçim yaptığınız HSC kanalının meşgul registerını ladder programınız da istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.
 11. Merhaba, Projenizi paylaşabilir misiniz? İyi günler.
 12. Merhaba, İlk olarak belirttiğiniz sorunuz için aşağıda yer alan görseller açıklayıcı olacaktır. Ayrıca GMTSoft PLC Editör programınızın kullanım kılavuzunda da yer almaktadır. Operandlar kısmında ilgili bitlerin açıklamaları da belirtilmiştir. Diğer sorunuz için, aşağıdaki görselde yer alan GXM-02A modülü için yapılan açıklamalara bakabilirsiniz, İyi günler.
 13. Merhaba, Ekte yer alan reçete örneği video yer alan örnek uygulama olup, içeriğini inceleyebilirsiniz. İyi günler dileriz. Basit_Recete.rar
 14. Merhaba Yavuz Bey, Bu bahsettiğiniz özellik GMD seri hız kontrol cihazlarında bulunmayıp, MICNO serisi hız kontrol cihazlarında yer almaktadır. Sormuş olduğunuz sorunuz için aşağıda yer alan menü parametrelerini uygulayabilirsiniz. P0-02 : 1 ( Harici Start ) P0-03 : 7 ( PLC Mode ) PC-00 : %100 ( 50Hz ) 1. Hız ileri PC-01 : -% 40 ( -20Hz ) 2. Hız ileri PC-18 : 120 sn ileri süresi PC-20 : 3 sn geri süresi Fren direnci için herhangi bir parametre girişi bulunmamaktadır. Ancak P9-03 parametresinin içeriğinin "0" olmasına dikkat ediniz. İyi günler dileriz.
 15. Merhaba Erdal Bey, Öncelikle sizin gibi değerli kullanıcıları aramızda görmekten mutluluk duyar, iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Ekte yer alan dokümandan belirttiğiniz konu hakkında faydalanabilirsiniz. Bu doküman da ilgili bağlantıların nasıl yapıldı ve seçmiş olduğunuz pulse noktası ile hangi çıkışın yön bağlantı noktası olarak kullanılması gerektiği de yer almaktadır. Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. GMTSuite_Mutlak_Kontrol.pdf
 16. Merhaba Malikenes Bey, Yeni seri HMI'larımız olan TSG serisi PDF gösterici bileşeni sayesinde "pdf"dosyalarınızı açabilmektedir. İyi günler.
 17. TSG SERİSİ HMI PDF GÖSTERİCİ BİLEŞENİ KULLANIMI ÖRNEK PROGRAMI PDF_GÖSTERİCİ_KULLANIMI.rar
 18. Merhaba, Programlama yapmaya çalıştığınız operatör panelinizi ürün kitapçığında yer alan çalışma gerilimi ile beslemesini sağladıktan ve programla yapabilmeniz için uygun kabloyu kullanmanız halinde cihaz ile bağlantı sağlayarak driver kurulumunu sorunsuz yapabilmeniz gerekir. Programlama yapmaya çalıştığınız bilgisayarınıza yer alan virüs programı, yetkin oturumda bulunulmaması gibi yeni cihaz bağlantısı noktasında bilgisayarınızdan ve bir takım ayarlarından kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz bu nedenle sizlere yardımcı olabilmemiz ve sorunun tam tespiti için aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşmanızı rica ederiz. İyi günler. İletişim linki: http://www.gmtcontrol.com/tr/iletisim.html
 19. Merhaba, Kurulum yapmaya çalıştığınız kişisel bilgisayarınız da yer alan kullanıcı izni, güvenlik duvarı, virüs programı, uygulama izni vb. kaynaklı olabilecek, yaşadığınız sorun hakkında sizlere yardımcı olabilmemiz için firmamız ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler. *İletişim Bilgileri: http://www.gmtcontrol.com/tr/iletisim.html
 20. Merhaba Muhammed Bey, Belirtiğiniz konu hakkında PLC ile HMI arasında simülasyon yapılması ve bu durumun online izlenebilmesi için en doğru yol cihazlara fiziksel olarak bağlı olmanız olacaktır. PLC içinde HMI içinde offline simülasyon modu bulunmaktadır, ancak bu yöntemle fiziksel karşılığını görmek istediğiniz bir eylemi gerçekleştiremeyeksiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve sormak istediğiniz sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.
 21. Merhaba Süleyman Bey, Belirtmiş olduğunuz konu hakkında, ekte yer alan örneğimizi inceleyebilir ayrıca aşağıdaki link'de yer alan örnek programlarımızdan faydalanabilirsiniz. http://www.gmtcontrol.com/tr/yuklemeler/ornek-uygulamalar.html *Ekte yer alan program örneği GMTSUITE PLC Editör Programı ile yapılmıştır. İyi günler dileriz. GMTSuite_RS485_Master_Slave_Haberlesme.rar
 22. Merhaba Cem Bey, Ekte GMTCNT PLC ile belirttiğiniz haberleşme yöntemini kullanarak yapılmış örnek proje yer almaktadır. İyi günler dileriz. *Örnek uygulama GMTSUITE PLC Editör programı ile yapılmıştır. GMTSuite_HMI_RS485_Haberlesme.rar
 23. Örneğimizde GSR-164R Mini Ekranlı PLC'nin Fonksiyon tuşları (F1>,F2>,F3>,F4>) ile çıkışların (QP0,QP1,QP2,QP3) kontrolü gerçekleştirilmiştir. GSR-164R FONKSİYON TUŞLARI İLE ÇIKIŞLARIN KONTROLÜ.rar
 24. İyi günler, Belirttiğiniz konu hakkında yapmış olduğunuz ayarlar doğru olup, yapmış olduğumuz testlerde de çıkışlarda herhangi bir sorun görülmemiştir. Yapmış olduğunuz ayarları gözden geçirmenizi ve daha doğu yol alabilmek için Hız Kontrol Cihazınızın menü parametrelerini fabrika ayarlarına geri getirdikten sonra yeniden ilgili parametreleri ayarlayıp test yapmanızı rica ederiz. İyi çalışmalar.
 25. İyi günler, Belirttiğiniz konu hakkında sizlere aşağıda ki örnek uygulama yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar dileriz.
×
×
 • Create New...