Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

Samet

Moderatörler
 • İçerik sayısı

  17
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  6

Samet kullanıcısının paylaşımları

 1. Samet

  herkese kolay gelsin

  İyi günler, Belirttiğiniz konu hakkında sizlere aşağıda ki örnek uygulama yardımcı olacaktır. İyi çalışmalar dileriz.
 2. Samet

  proje açılırken program kapanıyor

  Merhaba Tümer Bey, Yaşamış olduğunuz asıl sebebi elektrikten kaynaklı bu problemin neticesinde yazdığınız program zarar görmüş olabilir. Yeni bir proje açarak projenizi yeniden yazmanız durumunda aynı sorun ile karşılaşmayacaksınız. İyi çalışmalar dileriz.
 3. Samet

  rs485 iletişim hatası.

  İyi günler, Anlatmış olduğunuz durum, haberleşme ayarları ve bağlantıları doğru yaptıysanız, arızalanmış olabileceğini düşünerek değiştirmiş olduğunuz RS485 çeviricinizin PLC'nin haberleşme portunu bozmuş olabilme ihtimalini belirtmektedir. PLC'nizin üzerinde yer alan RS485 haberleşme durum led'i, PLC'niz ile doğru bağlantı ve haberleşme ayarlarını yaptığınız da yol gösterici olacaktır. Led'inizin yanıp sönüyor olması haberleşme kurulabildiğini göstermekte olup, testlerinizi bu yönde yapmanızdır. Cihazınızın yaptığınız testlerde haberleşme portunun zarar görmüş olduğu sonucuna vardığınız da firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.
 4. GMTSUITE_ModbusTCP_Master-Slave_Kullanımı.pdf
 5. Samet

  2.bir sayfa

  İyi günler,
 6. Samet

  GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz çıktı!

  GSR-164R 24VDC besleme 1,8" renkli TFT LCD Ekran 6 kanal 24V DC PNP dijital veya 0...10V DC Analog ayarlanabilen giriş 4 kanal 230V AC 5A röle çıkışı 48kB program hafıza alanı USB üzerinden program yükleme (GSR-COM1 aparatı ile) USB flash disk ile program yükleme (GSR-COM2 aparatı ile) Ondalıklı işlem desteği Maksimum 20kHz program döngü hızı RTC (Real Time Clock) gerçek zaman saati 2kHz Hızlı Sayıcı Girişi (Tüm Girişler) 6 Adet programlanabilen fonksiyon tuşu DIN RAY ve Panel montaj GMTSuite editör yazılımı ile programlayabilme %100 yerli olarak üretimini yaptığımız Ekranlı Mini PLC'lerimizi gururla sunuyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz. http://www.gmtcontrol.com/tr/urunler/ekranliminiplc/gsr-164r.html
 7. Samet

  Kalıcı data alanları

  GMTSOFT PLC EDİTÖR yazılımında registerlar kullanıcı tarafından operand listesinden açılış değeri "0" yapılmadığı sürece kalıcı olarak kullanılabilmektedir. 1. Kalıcı Hafıza olarak kullanımı 2. Açılış da Sıfırlama işlemi
 8. Samet

  hcmı haberlesme

  Merhaba, Aşağıda yer alan link ile örnek uygulamalarımıza ulaşabilirsiniz. GMTSuite sekmesi altında, GMTSuite PLC Editör Programı ile yapılmış örnekleri de bulabilirsiniz. http://www.gmtcontrol.com/tr/yuklemeler/ornek-uygulamalar.html İyi günler.
 9. Samet

  PLC olmadan simulasyon

 10. Samet

  kaynak

  Merhabalar, Forum sitemizi yeterince incelemediğinizi düşünüyoruz. 1. Öğrenmek istediğiniz veya bilgi almayı talep ettiğiniz endüstriyel ürün hakkında PLC, HIZ KONTROL CİHAZLARI, HMI (Operatör Panelleri), SERVO MOTOR, STEP MOTOR gibi örnek uygulamaları forumumuz da ilgili konu ile ilgili bilgiye erişebilir, sormak istediklerinizi forum sayfamızdan sormanız halinde hızlı geri dönüş de alabilirsiniz. 2. Forum da örnek uygulamalar ve teknik dökümanlar alt başlıklarına bakabilirsiniz. 3. Ücretsiz olarak firmamızda verilen PLC ve HMI eğitimlerinden yararlanmak için ise www.gmtcontrol.com sayfamızda yer alan iletişim kısmındaki irtibat bilgilerinden iletişime geçmeniz halinde yararlanabilirsiniz. 4. Özellikle döküman veya örnek program hazırlanmasını istediğiniz bir konu varsa belirtirseniz, hazırlayıp paylaşabiliriz. İyi çalışmalar
 11. Samet

  GMT SUITE SAYICI FONKSİYONU HATASI

  Merhaba, Göndermiş olduğunuz programınızın görselde yer alan kısmında ki, durum sağlanarak test yapılmış olup herhangi bir sorun ile karşılaşılmamıştır. Yeni bir proje açarak programınızı yeniden yazmanız, yaptığınız bir yazım hatası var ise görülmesini sağlayacaktır. Yapmış olduğunuz programı paylaşmanız halinde de bu konuda sizlere destek olabiliriz. İyi günler.
 12. Samet

  donanım eslesme

  Merhaba, Karşılaşmış olduğunuz hata aşağıdaki sebeplerden dolayı olabilmektedir. * PLC programlama yazılımında seçilmiş olan konfigürasyon ile fiziksel konfigürasyonun aynı olmaması, * Kullandığınız CPU'nun diğer modüller ile haberleşmesini sağlayan donanımının arızalı olması, * CPU'ya bağlı bulunan ek modüllerin arızalı olması.
 13. HMI_DIL_KUTUPHANESI.rar
 14. Samet

  HMI PLC İNVERTER

  Merhabalar, Belirtmiş olduğunuz konu ile ilgili öncelikle kullanmış olduğunuz PLC modelinde analog çıkış bulunmakta mı? Model belirtmeniz durumunda sizlere daha detaylı yardımcı olabiliriz. Hız Kontrol Cihazını aşağıda belirttiğim iki yöntem ile ihtiyacınızı karşılayacak şekilde kullanmanız mümkün olacaktır; 1.Yöntem PLC ile Hız Kontrol Cihazı arasında haberleşme RS485 aracılığı ile iletişim kurulur. PLC'ye bağlı bulunan HMI ile de Hız Kontrol Cihazının parametrelerinde iletişim yoluyla değişiklik yapmak mümkün olacaktır. 2.Yöntem PLC'nin analog çıkışları, Hız Kontrol Cihazının analog giriş bağlantı noktalarına bağlanır ve böylece PLC den gelen analog değer ile Hız Kontrol Cihazının analog girişi ile istenilen aralıkta çalışması sağlanır. HMI ile PLC'nin analog çıkışlarına istenilen değer girişi atanabilir. Ayrıca internet sitemizde http://www.gmtcontrol.com/tr/yuklemeler/ornek-uygulamalar.html bölümünde yer alan bu konu ile ilgili örnekleri de inceleyebilirsiniz. Sormak istediğiniz sorular hakkında firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sizlere memnuniyetle yardımcı olabiliriz. İyi günler dileriz.
 15. GMTSuite_HomeGit_Geçiş_Metodları.pdf
 16. GMTCNT Micno Inverter cihazımız, 0-50 Hz çalışma aralığında çalışma frekansında ayarlanmış olmasına rağmen cihaz ekranında değerlerin 0-16 skala aralında değişimini ayarlanması için aşağıda yer alan parametrelerin cihaz menüsüne girilmesi gerekmektedir. Parametre Adı Fonksiyon Frekans Komutu Kaynağı A P0-03 : 4 (Paneldeki Potansiyometre) Frekans Üst Limit P0-12 : 50.00 Hz Frekans Alt Limit P0-14 : 00.00 AI Maksimum Giriş Yüzdesi - Tip3 P4-26 : 32.0 Bu ayarlar uygulandığında, belirtilen maksimum frekans değeri olan 50 Hz' in %32'si olan 16 değeri ile ekran skala aralığı 0 ile 16 arasında ayarlanır.
×