Jump to content

pokemon210

Members
  • Content Count

    6
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral
  1. Merhabalar kolay gelsin. Bu konu hakkında bir sorum olacaktı. Şimdi programımızı yazdık starta bastık ekranda değer görüyoruz 15-20 arasındaysa 2. sayfaya geç ve değer göster şeklinde program yazmam lazım. 14 geldi mi o sayfada değerlerin kalması (her sayfanın 2 saniye süresi var o 2 saniyede 15-20 arasında olmadıysa 2. saniyenin sonunda ki değerde hata verip en son değerde donup kalmasını istiyorum.) eğer 15-20 arasında olmazsa ikinci sayfada ve diğer sayfalardaki işlemleri başlamaması gerekiyor. bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz. @malikenes
  2. Cevabınız için çok teşekkürler. Örneğimi eksik vermişim dediğiniz gibi ilk önce MB'yi setliyorum arkasına QP'ye çıkış verdiriyorum. Reset işlemide aynı şekilde. HMI'dan sürekli adres deniyorum yapamıyorum. Omronun hmi kitapçığından RS485 için dediği bağlantılarımda doğru, tekrardan kontrol ettim.
  3. Mesajınız için çok teşekkür ederim. Bu aşamalarda sıkıntı yok her şey tamam. Bundan sonrasını getiremiyorum. Yani Hmi'den plcyi kontrol etmek istiyorum. Örnek: IP0'a bastığımda QP5'deki lamba yanıyor diyelim. Bu işlemi Omron hmi de yapmak için butona ne yazmam gerekmektedir, adresi ne olmalı ?
  4. Merhabalar kolay gelsin, Çok yeniyim bu işlerde ve beceremedim. Elimde bir adet 196r plc ve NB serisi Omron hmi bulunmakta. Gmt dosyalarını omron hmi kütüphanesine attım ve bir birini com2 portundan haberleştirdim. Plc üzerinden lamba yakabilmekteyim, süre saydırabilmekteyim hiçbir sıkıntım yok. Sorun Hmiden Plcyi kontrol edemiyorum. Adresin tipi,numarası ne olmalı ? GMT Soft programını kullanıyorum. Suite'deki gibi modbus ayarını açmam gereken yer var mı ? Teşekkür ederim.
×
×
  • Create New...