Jump to content

Şərif

Members
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

Reputation

0 Neutral

About Şərif

 • Rank
  Newbie
  Newbie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hocam Allah razı olsun. bu formatı açamadık pdf formatda nasıl erişe bilirik?
 2. Merhaba. Gmt michno invertörlerde pompa eş yaşlandırma (multi pumps) fonksiyonu varmı? Teşekkürler.
 3. Uygulamayı yaptık fakat sorun şu ki, invinvertörün pid parametrelerinde uygu ve uyanma frekansı bulunmuyor gördüğüm kadarıyla. Birde pompa çıkışını bağladığımızda set değerine geldiğinde motorun durması çok uzun sürüyor ve dolayısıyla da basınç yükseliyor pompa ısınıyor. Nasıl çöze bilirim?
 4. Merhaba arkadaşlar. Michno invertör 0-10v basınç transmitteri bağlamak için sensörün artı ucunu invertör +24 terminaline eksi ucunu invertörün com terminalının bağlanması gerekiyor. Ben öyle bağladım . Yoksa GND terminalinemi? Bir uygulamada sabit basınç hidrofor uygulaması gerçekleşticektim pid ayarlarını olduğu gibi ayarladım fakat cihaz pid yapmıyor. Nedeni ne ola bilir?
 5. Peki ileri geri çalışırken pot (hız değişimi motor durur iken yapılacak) ile hız ayarlaması yapa bilmek için hangi modda kullanmalıyım. Ama elimi butondan çekdiğimde motor duracak şekilde uygulama olacak.
 6. GmtCnt plc lerin HSO çıkışlarının actual değerlerini ve ya toplam değerlerini matematik işlemlere tabii tutmak mümkünmü? Yada iki kanalı liner fonksiyona tabii tutub liner enterpalyasiyon yapmak mümkünmü? Yada eksenin birini master diğerini slave eksen olarak kullanmak bir birini senkron şekilde bir nevi ecam uygulaması yapmak mümkünmü? Bir diğer işlem enkoderi (hsc girişini) master hso çıkışını slave olarak kullanmak mümkünmü?
 7. Hocam çok teşekkürler. Peki basınç sensörümüzün 0-16 bar olduğunu yani 0 barda-0v 16 barda -10v Sinyal ürettiğini her hangi parametreden girmemize gerek varmı?
 8. Bu veriler hangi parametreden ayarlanır?
 9. Merhabalar. Gmt plc ile uçan testere uygulamsında artımsal komutlarmı kullanılmalı ve ya mutlak kontrolmu?
×
×
 • Create New...