Jump to content
GMTCNT Ekranlı Mini PLC'miz Çıktı Devamını oku... ×
DC Güç Kaynaklarımız stoklarımıza girmiştir! Devamını oku... ×

wild_for

Forum kullanıcıları
 • İçerik sayısı

  17
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. wild_for

  rest yapmama problemi

  sabah online bağlantı ile arkadaşlar çözdü. Teşekkürler.
 2. wild_for

  rest yapmama problemi

  Aşağıdaki program resminde nozul_valf_yrd rölesini restlememe sebebini çözemedim. Hatayı nerde ypıyorum acaba.
 3. wild_for

  [14] SRAM Access Overflow

  enerjiyi kesip açınca düzeldi.
 4. wild_for

  loadcell uygulaması hakkında

  Teşekkrüler.
 5. wild_for

  [14] SRAM Access Overflow

  Hmi'de reçete yapmaya çalışırken başlıktaki hatayı vermeye başladı. Bunu nasıl giderebilirim. Teşekkürler.
 6. wild_for

  loadcell uygulaması hakkında

  teşekkürler. Peki filter bölümünü neye bakarak ayarlamam gerekiyor? Loadcellin gösterdiği değer sürekli olarak değişme yapıyorsa bu değeri yükseltmek buna bir çözüm mü olacak?
 7. wild_for

  loadcell uygulaması hakkında

  Benim Loadcelim ZEMIC marka model:L6D-C3-50kg-0.4B, output:1.958mV/V şeklinde. Benim ayarlarım aşağıdaki resimdeki gibi. Bu ayarlar doğru mu acaba? Ölçme voltaajını 2 değil de, loadcel üzerindeki gibi 1.958 girsem ölçüm sonucuna nasıl bir etkisi olur? Aslında bu konfigürasyon bölümündeki ifadelerin her birisinin ölçüm sonucuna etkisi nasıl olur? Bu değerlerin artmasının, azalmasının hassasiyet vb durumlara etkisi nelerdir? Bunları kısaca izah edebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
 8. GLC196T plc'ye küçük bir program atıp deneme yapmak istiyorum. Ancak donanım eşleşme hatası diyor, hata ledi yanıp yanıp sönüyor. İçindeki programı nasıl değiştirebilirim.
 9. wild_for

  gmt suite ile gop haberleşme sorunu

  Sıfırdan yeni hmi programı yapınca onunla haberleşebildim. Halbuki aynı hem plc tarafında hem de hmi tarafında aynı ayarlamaları yaptım 🙄. İlginç bir durum.
 10. wild_for

  loadcell uygulaması hakkında

  Teşekkürler. Size de iyi çalışmalar.
 11. wild_for

  gmt suite ile gop haberleşme sorunu

  gmtsuite tarafındaki ayar ile gop tarafının ayarları resimlerdeki gibi. Haberleşme hatası vermiyor ancak; ekrandaki ayrı butonlar tek butonmuş gibi, değerler tek değermiş gibi oluyor. PLC tarafında herhangi bir işlem yapmıyorlar.
 12. wild_for

  gmt suite ile gop haberleşme sorunu

  Merhabalar. GLC196T PLC, GOP43-O70ET HMI ile haberleşmeyi sağlayamadım. Suite tarafından rs-485'i aktif ediyorum. Ayarları default olarak kalıyor. Gop tarafından plcyi GMTSuite seçsemde, ModbusRTU seçsemde haberleşmiyor. Gop tarafında com0 rs485-2 seçili olmasına rağmen bazen haberleşme hatası alıyorum. Bazen haberleşme hatası vermiyor, butonlar gözüküyor ancak plc tarafında herhangi bir işlem yapmıyor. Farklı farklı adres tagi olan butonlar ekran tarafında birlikte çalışıyor, ama plc tarafında herhangi birşey yok. Farklı adres tagları olan sayısal değer girme alanları yine ekranda aynı değeri gösteriyor ama plc tarafında herhangi bir değişiklik yok. Nerede hata yapıyor olabilirim. Teşekkürler.
 13. wild_for

  loadcell uygulaması hakkında

  İlginiz için teşekkürler. Kalibrasyon ile ilgili dosyada: "maximum calibrasyonda loadcell'in üzerine bilinen bir ağırlık koyulur. bilinen ağırlık değeri Lineer fonksiyonda Y2 kısmına girilir. ve max_calib tuşuna basılır." ifadesinde geçen bilinen ağırlığın değeri önemli mi? Loadcell kapasitesinin yarı değerinden büyük olması gibi bir şart var mı? Yoksa 3-5 kg lik bir ağırlık aynı hassasiyeti yakalamamı sağlar mı?
 14. wild_for

  loadcell uygulaması hakkında

  Herkese iyi günler. Öncelikle GMT ile daha önce tanışmama rağmen şimdiye kadar gerçek bir uygulama yapma imkanım olmamıştı. GMT de yeni sayılırım. Elimde GLC196T plc, GOP43-070ET hmi ile 2 adet GXM-10L modülü var. Benim yapmak istediğim kısaca şöyle: Ekrandan girdiğim gramaj değerine göre girişten gelen sinyale göre çıkışları kontrol etmek istiyorum. Bununla ilgili bir örnek uygulama var mı? veya yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
 15. wild_for

  Encoder sayma sorunu

  teşekkürler.
×