Jump to content

murat07

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Görsel kardeş istediğinizi yapabildiniz mi aynısını benimde yapmam gerekiyor da.
 2. murat07

  Display P10

  Ali bey bu resimdeki gibi.
 3. murat07

  Display P10

  Ali bey yardımınız için teşekkürler. Plc,ekran kablo hepsine sahibim önereceğiniz bir display(p10 panel) varmı gmt'de sorunsuz çalışacak. Teşekkürler...
 4. murat07

  Display P10

  işte o işlemleri nasıl yapacağız,panel markası ne önerirsiniz her marka olmuyor sanırım, adım adım hangi yolu izleyeceğiz?
 5. murat07

  Display P10

  Arkadaşlar merhabalar. Örnek videolarda izledim P10 panel gibi bir display de otoparka giren çıkan araçların sayısını gösteren bir çalışma var bende onun gibi bir çalışma yapmak istiyorum benimkisi sadece 4 farklı noktadaki sıcaklıkları sırasıyla bu ekranda göstermek istiyorum bana bu konuda yol gösterirmisiniz! Şimdiden teşekkürler.
 6. Burada paylaşım yapmamın amacında bu konuda çalışma yapan varsa bilgi alış verişi yapmak.
 7. Sıkıntı sayacın verileri yok. Elimde sayaç var hmi da var Elimde sayaçların modbus adresleri yok nasıl işlenir nasıl yapılır hiçbir bilgi bulamadım.
 8. Merhaba arkadaşlar.. Hmi ile rs485 üzerinden 30 adet Elektrik sayacı 20 adet su sayacının verilerini uzaktan almak istiyorum. Bana bu konuda nasıl yol almam gerekiyor ve örnek ugulamalar varmı? Bu konuyla ilgili yardım ederseniz sevinirim.
 9. murat07

  VNC Viewer

  Teşekkür ederim 5900 port atanınca uzak bağlantıyı gerçekleştirdim. Birde bir sorum olacak. Hmi uzak bağlandığımızda pc ye bağlanmış gibi oluyor yani maus kullanarak işlem gerçekleşiyor, bunun yerine android uygulam gibi bir uygulama varmı buttonlara direk müdahale edebileceğimiz? Herşey için teşekkürler...
 10. murat07

  VNC Viewer

  tekrardan selam.. Yerel ağdan vnc ile çok güzel bağlanıyorum başardım sizlerin sayersinde. Şimdide dış ip den bağlanmak istiyorum ama olmuyor yapmam gereken bir işlemmi var bilemedim yattığım işlemler aşağıdaki gibidir. Yerel ağ 192.168.1.100 modemden 2008 portunu açtım dış ipden 237.131.73.81 ve 237.131.73.81:2008 denedim olmuyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
 11. murat07

  VNC Viewer

  verdiğiniz bilgi için teşekkürler.. İşlemleri sırasıyla yaptım modemden ip ve port tanımlamasını yaptım fakat aşağıdaki hatayı alıyorum. the connection was refused by the host computer sebebi ne olabilir. teşekkürler.
 12. murat07

  VNC Viewer

  Merhaba arkadaşlar formu takip ederekten elimdeki Gop43-070 ete cihazına uzaktan bağlanmak istiyorum. Adım adım ilerleyeyim dedim daha ilk anda takıldım VNC Viewer indirdim, kurulum sırasında ilk çıkan ekranda VNC Server: ,kısmını nasıl doldurmalıyım hiçbirşey yok Encryption: kısmınıda hangisini seçmeliyim. Şimdiden teşşekkürler...
 13. murat07

  HMI ETHERNET

  Merhabalar arkadaşlar... Elimde 1tane gop43-070ete var ethernet bağlantısını poe li switch'e bağladım ve birkaç saniye sonra ethernet girişindeki ledler sürekli yanmaya başladı,kabloyu çıkardığım halde sürekli yanıyor(enerjiyi kesip verdim nafile ).Acaba girişimi bozdum?
 14. murat07

  Modbus rtu

  Desteğin için teşekkürler. End dosyası olarak çıkıyor bu dosya için ayrı bir program mı lazım bilemedim.
 15. murat07

  Modbus rtu

  Arkadaşım dosyayı açmayı beceremedim
×
×
 • Create New...