Jump to content
Serdarezber

Servo sürücü 0.80 hatası

Önerilen İletiler

Motor 1.57kw sürücü ise bir üst güçte 2.1 sürücüye motor tipini h.19 dab giriyorum 157.1 olarak kayıt ediyorum enerji kapatıp açınca motor tipi tekrar 2.1 e dönüyor.

Bunun haricinde mil bağlıyken jog moduna aldım ve sistemi bir yönde çalıştırırken herhangi bir hata vermiyor fakat diğer yönde jog modunda gene aynı hatayı veriyor.

Motoru mekanizmadan ayırırsam çalışmasında muhtemelen bir aksaklık olmayacak sonuçta serbest hareket eden bir motor ne arıza verebilirki.

Burada benim yapmam gereken ayar nedir veya mekanikte neye dikkat etmem gerekir sistemi 600rpmde hareket ettürince bir problem yok hızı arttırdığımda bu sıkıntı oluyor o da komut uygulanıyor servo duruşa geçtiğinde hata veriyo yani gitmesi gereken pulse değerini gittikten sonra hataya geçiyo servoda pulse değerini işlerken de hataya geçmiyor.

Motoru mu yükseltmem lazım veya neye dikkat etmem lazım bu konuda bir tavsiyeniz var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Parametre değişikliklerinin kalıcı olması için A0. 0 paranetresi 1 yapılıp hafızaya alınmalıdır. 

Böylece elektrik gidip geldiğinde parametreler hafızada kalır. 

Motoru boşta ve yükte denemk, hatanın yük kaynaklı olup olmadığını ayırt etmeye yarar. 

Şayet sadece yükte 80.0 hatası alıyorsanız ve belirttiğiniz gibi belli bir devirden sonra bu hata ortaya çıkıyorsa motorunuzun gücü bu sistem için yeterli değildir sonucuna varırız. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hanifi, 4 saat önce yazdı:

Motor parametrelerini (H grubu parametreler) kaydetmek için H0.0 parametresi 1 yapılmaldır. 

A ve C grubu parametreler için A00 veya C00 parametresini 1 yaparak kayıt sağlanabilir. 

A ve C gruplarındaki parametrelerde değişiklik yapsam H0.0 dan kayıt edebilir miyim? 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş