Jump to content
TUMER

GMT Suite Bağlantı ve Servo Kontrol

Önerilen İletiler

Merhabalar, Elimde 296t tip plc ve monofaze 750 W servo drive var. Absolute pozisyonlama yapmak istiyorum. Birinci sorunum, PLC'ye bağlanma noktasında. Kendi kullandığım leptop ile bir türlü bağlanamazken başka bir leptop ile bağlanabiliyorum. Ağ ayarlarını, otomatik ya da statik IP olarak her iki şekilde de, değiştirdim ancak sonuç alamadım. Aynı leptop GMTsoft'lu plclere bağlanıyor. Atladığım bir husus mu var? yardımcı olursanız sevinirim.

ikinci sorum suite ile anladığım kadarıyla absolute pozisyonlama yapabiliyoruz. sitedeki örnek yazılımları inceledim. buna göre enerjilenme bölümüne eksen kurulum komutunu tanımladım. home pozisyon, manuel ileri geri ve sürekli puls üretme komutlarını sorunsuz çalıştırdım. ancak pozisyon set komutunu çalıştıramadım. (pozisyon set öncesinde rampa komutlarını aktif ettikten sonra pozisyon set komutunu aktif ettim)

sanırım sorun 0 değerini görememiş olmam. 

konu ile ilgili daha ayrıntılı döküman varsa ya da beni aydınlatabilirseniz sevinirim. 

iyi çalışmalar dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

PLC ye bağlanamama genelde, ethernet kablosu, Antivirus programları, Ethernet portunu kullanan diğer yazılımlardan kaynaklanabilmektedir.

Mutllak  kontrol çalışmada, Enerjilenmede eksen kurulum,  ladder da sırayla,  home,manual komut,kalibre,rampa,set pozisyon sıralamasında kullanmalısınız. Mutlak kontrol örnek programını inceleyiniz. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. bağlantı problemi wi fi açık olduğu için yapıyormuş.

diğer sorunum ile ilgili henüz çözüm bulabilmiş değilim. home komutunu kullandıktan sonra sonra sırasıyla kalibre et, rampa set ve pozizyon set komutlarını kullanıyorum . ancak hme işlemi sonrası servoda herhangi bir hareket olmuyor. çalışan küçük bir örnek paylaşma şansınız varsa çok sevinirim zira örnek programda da mutlak pozisyon haricinde tüm komutlar çalışıyor. ayarlarda da bir eksiklik yapıyor olabilirim. deneme programı ekte, göz atıp nerede hata olduğunu söylerseniz sevinirim.

iyi çalışmalar

suite_deneme.gpf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba 

Çalışan bir demoyu download bölümden indirebilirsiniz. Programınızdaki eksiklikleri tamamlayabilirsiniz. Bu çalışmada pozisyon set gönderme işlemine kadar belli aşamaları mantık sıralmasına göre yapmak gerekiyor.

Eğer örnek programı incelemeniz neticesinde probleminiz devam ederse firma merkezimizi arayabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş