Jump to content
EbuBekirKoyuncu

GSR-164R Ekranlı Mini Plc

Önerilen İletiler

Soru 1 LM35 ile analog girişten gelen değeri okuyup skalandırarak °C cinsinden olarak ekranda göstermek istiyorum.Fakat bağlantım doğru, elemanım doğru çalışıyor ilgili analog giriş aktif olmasına rağmen hep -7 değeri görüyorum.Hatta bağlantı olmayan farklı analog giriş değerinide -7 gösteriyor.

(Datasheet ektedir)

Soru 2 :Yazı tipi fontu eklenebilir mi?

Soru 3 :Örneğin bir menü oluşturdum ilk menü sayfamda iki sayfayı belirtmek istiyorum. Pompa 1 - Pompa 2 F1 tuşu ile önce bir sayfayı açıp (Pompa 1) Sayfa açıldıktan sonra Tekrar F1 tuşuna bastığımızda bir çıkışı aktif hale getirmek istiyorum. Daha önce bunu farklı bir üreticinin sunduğu üründe screen ıd belirterek yapıyordum.Ama GSR164R cihazında ladder olarak yapmaya çalışıyorum ve daha beceremedim.

İyi Çalışmalar.

lm35-datasheet.pdf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

CEVAP 1: LM35 ile bu cihazda bu uygulamayı yapma şansınız yoktur. En verimli sonucu alabilmek için bir sıcaklık sensörü(termokupl, pt100 vb.) ile  bir çevirici edinmelisiniz.

CEVAP 2: GSR-164R ürünümüzde malesef yeni yazı tipi ekleme özelliği bulunmamaktadır.

CEVAP 3: CPU_page_no isimli registerdan GSR ekranında bulunduğunuz sayfa numarasını okuyabilirsiniz. Ladder'da eşitle komutunda bu registerı kullanarak aynı fonsiyon tuşlarına farklı sayfalarda iken farklı görevler atayabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş