Jump to content
aliöz

GLC 396T bağlantı sorunu

Önerilen İletiler

Merhaba, Yeni aldığım bir GLC_396T de bağlantı sorunu yaşıyorum. PC PLC yi tanıyor ancak GMTSuite ile bağlanılamıyor.Sorun acil ancak GMT den kimseye ulaşamıyorum. Ayrıca hata ledi sürekli 3 kez yanıyor. Hem USB hemde RJ45 girişinden bağlantı denedim sorun devam ediyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar, benzer durumu yaşamıştım. Resetleyince sorun çözülmüştü.

A. Elektriği kesin.  PLC'ye 24 VDC gelmesi lazım bir voltmetre ile girişi ölçün. PLC ek modül takılı ise sökün yeniden takın.

B. PLC'yi resetlemek için;

* PLC'nin enerjisi kesilir.

* PLC reset butonuna basılır.

* Butona basılı durumdayken PLC'ye enerji verilir.

1.Bu durumda yaklaşık 10 saniye içinde kırmızı uyarı ledi yanıp sönmesi için beklenir.

2.Bu süre sonunda buton bırakılır.

Bu işlem sonunda PLC network şifresi 1234 değerine döner, IP ve DNS ayarları otomatik hale dönmüş olur. PLC içerisine yüklenmiş olan ladder program veya diğer ayarlar silinmez.

C. Sorun devam ediyor ise; Gmtsuite Menüde Konfigürasyonda 396T seçili olduğunu teyid edin.

Menüden cihazlara tıklayın. EKLE yapın. (Ethernet kablosu ile bağlantı yapıyorsanız kablonun sağlam olduğunu kontrol edin) USB ile bağlantı için bir driver yüklenmesi gerekiyor. http://gmtcontrol.com/tr/yuklemeler/yazilimlar.html den yazılımı yükleyin. Dikkat : driver yükleyince bilgisayarın kapatılıp açılması tavsiye edilir.

D. Hala sorun devam ediyor ise firmayı arayın. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Bağlantı kurmaya çalıştığınız bilgisayarınızın IP ayarlarını kontrol etmenizi rica ediyorum. Ayrıca CPU'nun durum led'i hakkında bilgi verebilir misiniz? (Yanıyor mu?/Hiç yanmıyor/Hızlı aralıklarla yanıyor/Yavaş aralıklarla yanıyor)

Durum hakkında teknik destek almak için, GMT Endüstriyel Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. firması ile iletişime geçebilirsiniz.

http://www.gmtcontrol.com/tr/iletisim.html

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş