Jump to content
kayali27

TSG-101E ile ENTES MPR45S ARASINDA RS485 HABERLEŞME SORUNU

Önerilen İletiler

Merhabalar ;

TSG-101E HMI kullanarak ENTES MPR45S Enerji analizörle haberleşmek istiyorum. Entes register adreslerini yazmadım. Entes adresleri hex formatlı olarak listesinde verilmiş . Adresi yazdığım zaman okuma adresi format hatası veya okuma adresi aşılmış hataları alıyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Hata aldığım görüntüler ve enerji analizörü register tablosu ektedir.

1072789060_EkranAlnts.thumb.PNG.837c49adb0de1805884f099564eabbea.PNG12.PNG.99789919f52d7a6bc1d83317e4e135aa.PNG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Öncelikle haberleştirmek istediğiniz cihaza herhangi MODBUS TESTER programı ile belirttiğiniz adreslere erişim sağladıktan sonra veri tipi, ulaşmak istediğiniz adresin okuma ve yazmaya uygun olup olmadığı, veri uzunluğu ve MODBUS haberleşme yapısı gereği belirttiğiniz adreslere offset değer ile erişmek gibi parametrelere dikkat etmenizi rica edeceğim.

İyi günler dilerim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Samet Bey ;

Şuan cihaz ile bir haberleşme denemesi yapmadım. Sadece program üzerinden projeyi oluşturmaya çalışıyorum. Haberleşme yapmak istediğim donanım farklı bir üründe olabilir. Zaten istetenen adreslerin uygun olup olmadığı entes firmasının yayımlamış olduğu register tablosunda verilmiş(ekte mevcuttur). Benim sizden yardım istediğim konu , var olan adresi hmi programı olan pdesinger da 0000 olarak girememem. 

Bu konuda daha önce yapılmış bir deneme uygulaması veya örnek dökümanı varsa paylaşmanızı rica edeceğim.

teşekkürler. 

MPR-3X_4X_Serisi_Register_Table_EN.pdf

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş