Jump to content
CapaOtomasyon

Servo Motor Kontrolü

Önerilen İletiler

Merhabalar ekte olan programda servo motorun son girilen pulse ı kadar önce pnomatik kesme işlemi başlatıyorum bu işlem 3 sn sürüyor ve 3.5 sn sonra motorun tekrar çalışmasını istiyorum. 30000 Hz de program 50 döngüden sonra donuyor pnomatik kesme işlemine veya kesme işleminden sonra tekrar çalışmasını yapmıyor. 40000 Hz yaparsam 5 döngüden sonra az önce belirttiğim gibi oluyor.

Programda neyi yanlış yapıyorum acaba ilginize şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

servo_deneme_2.rar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Daha önceki sorunuzda sizin için örnek bir program eklemiştim onun üzerinden geliştirme yapabilirseniz daha sağlıklı olur çünkü toplam pulse değişkenine eşitlikler kullanarak işlemler yapmışsınız böyle durumlarda pulse, frekans vs değiştiği zaman istediğiniz gibi çalışmayabilir bunun için o kanala ait meşgul bitini kullanabilirsiniz bunun dışında donuyor dediğiniz zaman plc'ye online bağlanıp programsal olarak nerede hata yaptığınıza bakıp bir çözüm üretebilirsiniz.

http://forum.gmtcontrol.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=726

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Ekledim, bunun üzerine geliştirmenizi yapıp plc online bağlıyken programınızı izleyebilirseniz nerede hata yaptığınızı daha kolay tespit edebilirsiniz, canlı işleyişi siz gördüğünüz için ortamda oluşan çevre koşullarını biz göremiyoruz ve net olarak sorununuz şurada diyemeyebiliriz.

http://forum.gmtcontrol.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=726

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş