Jump to content
VKU

e-posta, WMI, VNC Connect

Önerilen İletiler

1. Genel

Yardım dokümanında örneklerin yer alması bana yardımcı oluyor.

Ayrıca, her geçen hafta daha etkin kullanımlı bir hale gelen GMTSUITE sistemi (yazılım ve donanımsal) için takdir ve teşekkürlerimi sunarım.

2. GMTSuite'de e-posta aktif mi? Bir örnek verebiir misiniz?

3. 396 ve 496'da yer alan WMI özelliği hakkında bilgi verir misiniz?

4. Son aldığım HMI Ethernet özellikli. VNC Connect ile HMI'ye bağlanıp uzaktan izlemek istiyorum. VNC Connect 5.2.2 kullanımı için bir doküman/görsel mevcut mu?

5. HMI Master, PLC (396T) Modbus TCP Slave olarak bağlandığında bir süre sonra [16] Server Not Ready hatası alıyorum.

HMI'de bazı Bit State witch Component Attribute ikonları kayboluyor. Ne yapmam gerekir?

6. Benim gibi PLC/HMI vb. konularına biraz geç (59 yaşında) ve zorunluluktan başlayanlar için

temel PLC kullanımı,

fiziksel bağlantıların yapılması (input, output, encoder vb.),

ladder komutları öncelik ve sıralaması vb. içeren bir kitapçık/doküman/video mevcut mudur?

İyi Çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar;

1- GMTSuite'de şuan e-posta özelliği aktif değil. Yakında aktif olacak.

2- WMI özelliği uzaktan online erişim sağlayıp program yükleme veyahut program çekme için kullanılır. Yakında aktif olacak.

3- VNC konusu HMI'ın konusu olduğundan orada bir soru başlığı açabilirseniz daha ayrıntılı cevap verilecektir.

4- Modbus TCP'de TimeOut 1 ve Time Out 2 sürelerini 30ms yapın.(sorgu sürelerini uzatın.)

5- Video/Dökümanlar gün geçtikçe ihtiyaca göre çekilip yüklenecektir.

İyi Çalışmalar

Kolay Gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş