Jump to content
Ahmet AKSU

HMI Sabit animasyon ve Element çeşitleri?

Önerilen İletiler

Herkese hayılrı işler kolay gelsin. Birkaç tane sorum olacaktı.

1- PLC içerisinde bir MB bitinin aktif olması durumunda ekranda bir animasyon oluşturmak istiyorum.

2- Birde ekrana eklediğim butonların 0 ve 1 konumlarındaki resimleri farklı farklı seçmek istiyorum örneğin 0 konumunda lamba göstermek 1 konumunda motor göstermek gibi,

Örnek videolarınızda sistem 0 ve 1 pozisyon resimlerine kendisi karar veriyor ben kendim seçmek istiyorum.

3- Üç konumlu veya daha fazla konumlu anahtar elementini nasıl yapabilirim? Kendi resim kütüphanemde bu butonların görselleri mevcut bu resimleri nasıl ekleyebilirim?

4- Kendi resim arşivimi programa nasıl ekleyebilriim?

5- PLC içerisindeki bir word adresine değer atamak ve plc içerisindeki herhangi bir datanın değerini ekranda göstermek (Değiştirmek istemiyorum sadece gösterecek) için hmı içerisinde hangi elementi ne şekilde kullanmalıyım?

Teşekkür ederim.

tarihinde Ahmet AKSU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar;

- New Graphics bölümünden resim eklerken tek konumlu değilde iki konumlu seçip sonrasında kullandığınız componentin Graphics kısmından 2 konumlu olarak tanımladığığınız görseli kullanarak halledebilirsiniz. 

- 3 konumlu buton için yukarıda belirttiğim adımları uygulayabilirsiniz. 

- New Graphics > Bitmap seçip isim verin. State kısmında görselinizi kaç konumlu yapmak istiyorsanız sayısını belirleyip OK basın > Her State konumuna tıklayıp aşağıda bulunan siyah çerçeveye çift tıklayıp görselinizi ekleyin. >Kaydedin

Belirttiğim adımları takip edip kendi görsel arşivinizi oluşturabilirsiniz. 

- Data girmek için Number Input data göstermek için Number Display kompanentlerini kullanabilirsiniz. 

İyi Çalışmalar 

Kolay Gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Emre Bey;

Dediklerinizi yaptım ama animasyon oluşturmayı başaramadım. Ben plc içerisinde MB0 bitini aktif ettiğimde 4 resimden oluşan hareketli bir alev animasyonu göstermek istiyorum.

4 konumlu bitmap resmini yüklüyorum kaydediyorum ama MB0 bitini aktif ettiğim zaman animasyon harekete geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş