Jump to content
Catutigernos

Makroları derleyememe sorunu

Önerilen İletiler

Merhabalar,

Yaptığım bir projeyi derlerken 

Ön Derleme HMI0:kalibrasyon_test.c

Makro Kod....

gcc: createprocess: no such file or directory

hatasını alıyorum. Boş bir proje oluşturdum. Derlemeyi yapıyor , yine boş return 0; olacak şekilde bir tane makro oluşturup projeye ekliyorum gene aynı hatayı veriyor. Bir fonksiyon tuşu ekleyip makroyu atadım gene build ederken sorun yaşadım. Yazılım başlarken yönetici olarak başlamasına rağmen yine yönetici olarak çalıştır seçeneğini denedim gene build ederken sorun yaşadım. 4 ay önce yaptığım bir projede makro kullanmıştım, build edip kullandığım projeyi şuan sistem derleyemiyor. İşim yazılım, bilgisayar mühendisiyim bilgisayarımda MinGW gcc compiler olmak üzere bir sürü şey hali hazırda yüklü acaba bir şeyler mi çakışıyor dedim ve başka bir bilgisayarda denedim yine aynı sorunu yaşadım. Sistem makroyu buluyor, ama gcc compiler'a parametre olarak gönderdiğinde gcc bu dosyayı bir sebepten dolayı bulamıyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hanifi, 16.07.2020 - 10:22 yazdı:

gönderdiğiniz proje boş bir macro içeriyor ve herhangi bir hata vermiyor. 

Merhaba Hanifi Bey,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Yukarıda da belirttiğim gibi boş projede de hata veriyordu zaten. 3. bir bilgisayar deneyince çalıştı. Öyle olunca ikinci bilgisayarı biraz daha kurcaladım başka bir program yüklenirken mingw arka planda global olarak yüklenmiş programı tespit edemedim ama muhtemelen diğer HMI programlarından biridir. Global mingw gcc yi silince düzeldi. Yani sorun dediğim gibi mingw/gcc compiler hatası bilgisayarda global gcc yüklü PDesigner kendi içinde de lokal gcc yüklü PDesigner lokale göre dosya konumunu parametre olarak gönderiyor ama global olan gcc 'yi çağırıyor doğal da olarak global gcc o dosya konumunu bulamıyor. Belki aynı sorunu yaşayan biri olursa diye de sorunu açıklamak istedim.

Kolay Gelsin, İyi Çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş