Jump to content
ozanbayram

s71200 gop haberleşme

Önerilen İletiler

Merhaba ben s7 1200 1215c plc ile gop 7 inç panel haberleştirmek istiyorum. Yapmam gerekenler nedir. yardımcı olabilir misiniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, gop programinin yardim menusunde farkli plc lerle gop ekranlarin haberlesmesini anlatan  bir kisim mevcut.  Incelemenizde fayda var. Selamlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ozanbayram, 21 saat önce yazdı:

Merhaba ben s7 1200 1215c plc ile gop 7 inç panel haberleştirmek istiyorum. Yapmam gerekenler nedir. yardımcı olabilir misiniz. 

Merhabalar;

Hangi port üzerinden haberleşmek istiyorsunuz? Daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz yardımcı olalım.

İyi Çalışmalar 

Kolay Gelsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

plc çıkışından profinet ile direk bağlanmak istiyorum. Bu şekilde bir haberleşme sağlayabiliyoduk diye hatırlıyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ayrıca plc programındaki tagleri hmi programındaki tuşlar ve sayısal veriler ile nasıl eşleştireceğim bilmiyorum. Bununla alakalı bir video hazırlayabilirseniz ok sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar;

1-) Profinet haberleşmemiz yoktur. Modbus TCP ve Modbus RTU haberleşebilmektedir. 

2-) Address Type kısmından haberleştiğiniz PLC'nin datasına uygun olarak değerleri seçip girmeniz gerekiyor 

İyi Çalışmalar

Kolay Gelsin

tag.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

7inc gop hmi ile s7 1200-1500 plc haberleşmesinin videosunu yapıp atabilir misiniz. Plc programlamam bitti sadece hmi kaldı acil yardım bekliyorum lütfen..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar;

İsteğiniz üzerine S71200 ile Modbus TCP üzerinden GOP43-07ETE HMI'ın haberleşmesi için örnek programı ekliyorum.

İyi Çalışmalar

Kolay Gelsin

modbustcp_ornek.rar

• Thanks 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap