Jump to content
asevim

scada

Önerilen İletiler

GLC -396R PLC'de  Scada demo versiyonu ile çalışır yani şöyle siz programı yüklediğinizde 1 saat boyunca sorunsuz çalışır 1 saat sonra demo süresi dolmuştur mesajı çıkar. Programı bir daha yüklerseniz 1 saat daha demo versiyonu ile çalışır. GLC 496R veya da GLC 496T  sınırsız kullanabilirsiniz.

PLC'nin internete bağlı olup olmadığını kontrol edin ikincisi verdiğim linkteki video izleyin özellikle de ayarlar kısmına bakın çünkü PLC' scada tanıtmanız gerek 

yoksa bağlantı sağlayamazsınız. 

link 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki videodaki gibi doğru yaptıysanız herşeyi o zaman resimde sağ alt köşede link  PLC' durum bilgisi vardır  firmware 398 ve bootloader 304 yada 305 yapın GmtSuite versiyonu 0.9.7.1 olması gerekir kontrol edin.
WIM Server : Bağlı yazıyorsa sorun olmaması gerekir eğer bağlı değil yazıyorsa PLC'nin networke  bağlı olup olmadığını kontrol edin. Şirket  yada fabrika interneti ise güvenlik duvarına takılabilir server1.gmtcnt.org  port 9883  kontrol ettirin. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oluşturulan web sayfalarını ve img dosyasını rarlayacaksız bir örnekle anlatim  size resimdeki  link   web_konfigurasyon_1650.html ,webpage_1652.html,  img  dosyasını rarlayın linkteki gibi  sonra rar dosyasını telefonuna yükleyip herhangi bir rar dosyası açan dosya yöneticisi  programı ile  dosyaları açtığınızda telefondan kontrol yapabileceksiniz  Iphone kullanıyorsanız Documents programını tavsiye edebilirim  size https://itunes.apple.com/us/app/documents-by-readdle/id364901807?mt=8 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değil isterseniz kendi internet paketinizden açabilirsiniz sayfaları önce bilgisayarda deneyin her şey yolunda olduğuna emin olun sonra da  

telefona attığınız rar dosyasını çıkartın sayfaları google crome ile açıp deneyin   çözemezseniz bana kullandığınız dosya programının ismini yazın birde ben deneyim 

o programla 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

rardan çıkan dosyayı birlikte aç seçeneği ile  google cromela  açmanız gerekir  internet explorer   çalışmaz sorun yaratır. 

aynı yerde olması gerekir img klasörü  ve html sayfaları  resimde img dosyasını göremedim ondan yazdım 

tarihinde Emrah tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sizin varsayılan tarayıcınız internet explorer siz telefonunuzdaki varsayılan tarayıcı ayarını google crome yapın açılır. Internette android telefonlarda varsayılan tarayıcı değiştirme ile ilgili videolar ve yazılar mevcut aynı şey ios içinde mevcuttur.

tarihinde Emrah tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş