Jump to content
smorc37

188T GOP41-070 HMI ANALOG OKUMA

Önerilen İletiler

Merhaba 188t plc var gop41-o7o hmı ve gxm40a anolog modulum var anolog girisinden tekon 4.20 uzerinden k tibi thermocuply ile ısı okumak ıstıyorum tekonu programladım max 1250 derece olarak lplc de örnek bulamadım linear komutu ile hmı den okuyamadım degeri okuma yapmak için mw5 adresini kulanıyorum panelde hiç bisey okuyamıyorum programımı yuklıyemıyorum buraya boyuttan dolayı kısaltırsamda lımıte takılıyor konu hakkında yardımcı olabılırmınız.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet suanda degerler ile sorunum var 100 dereceye kadar kontrol edebiliyorum kompenat hesaplamalarda sorun yasıyorum sanırım programı yükliyebilme şansım olsa çok güzel olurdu tarif edebilmekde zorlanıyorum aslında suan lınear komutu ile 1200 dereceye kadar okuma yapmak istiyorum ve okuyabılıyorum ama kontrol etmek istedıgımden nedense 80 derece kapatıyor cıkısı 78 derecede acıyor hısterize 2 oldugu kesın ama neden set ayarlanan ısıya gore tamamlamıyor kendini çozemedım ugrasmaya devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ali ÖZKAYA, 28.06.2018 - 17:10 yazdı:

İyi günler,

Bunun için histerisiz değerini set değerinden çıkartın ve okudunuğunuz ısı buna küçük veya eşit olunca çıkışı setleyin okuduğunuz ısı set değerine büyük veya eşit olunca çıkışı resetleyin.

İyi çalışmalar. 

teşekkür ederim ali bey sorunu halletmiş oldum bu şekilde

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş