Jump to content
smorc37

GOP41-070 HMI ET1122 MASTER HABERLESTİRME

Önerilen İletiler

merhaba master et 1122 ısı kontrolu aldım haberlestırmek istiyorum set sıcaklıgı mevcut sıcaklıgı okumak ıstıyorum self tune ozellıgının guzel oldugunu soylediler ama haberlestırme için ornek bulamadım konu hakkında yardımcı olabılırmısınız ornek veya bı kaç haberlestırme ve regıster okuma hakkında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Yaptığımız uygulamalarımızda kendi cihazlarımızı kullandığımız ve başka ürünlere ihtiyaç duymadığımız için takdir edersiniz ki başka marka ürünler ile alakalı sizleri yanlış yönlendirmek istemeyiz. Daha önce de belirttiğim gibi hmi driver listesinde adı yok ise cihazın modbus rtu driver seçip ilgili haberleşme ayarlarını diğer cihaza bağlı kalarak yaptığınız vakit diğer cihaz adres yapısı ve ilgili adresleri de biliyorsanız sorunsuz bir şekilde haberleşebilirsiniz. Forumda bu cihaz ile tecrübesi olan arkadaşlar size yardımcı olabilirler. GMT ürünleriyle ilgili herhangi bir sorunuz var ise size gerek yol gösterme gerekse örnek programlar ile her türlü yardımcı olabiliriz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler ali bey bugun pıd kontrolde noktasal degeri yakaladım ama malesef 1050 derece olarak ayarlanan set degeri için 850 derecede pıd uygulamaya baslaması zaman kaybı olusturdugu için bırde bunu denemek istedım pid kontrol çok çok basarılı fakat 200derece onceden baslamasının onüne bi geçebilsem muazzam olucak.

850 dereceye ulasma sürem 1.30sn pıd devreye gırmesıyle 6dk sonunda 1050 derece oluyor fakat 1050 derece kılıtlenıyor süper sekilde. 

adres bilgileri var et1122 nın fakat oldukça acemı oldugum için pek yapamadım istedegim sıcaklık degerini gorebilsem ve pıd aktıflestırsem yeterli en azından self tune ne kadar ıyı onu gorebılırdim. yardım edebilcek arkadas varsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Pid kontrolde cihazın nerede on - off yapmaya başlayacağına maalesef ki biz karar veremiyoruz. Cihaz yaptığı hesap ile sistemi tanır minimum salınım ile sistemi kontrol edebilmek için gereken özeni gösterir eğer ki sıcaklığınız sabit duruyor ise cihazın ne yaptığına çok da takılmamak lazım eğer ki hızlı ısınmasını istiyor iseniz tune modunu agresif yaparak deneyebilirsiniz fakat bu zaman da ilk ısınma esnasında sıcaklık salınımı olabilir. Bu durumda sizin karar vermeniz gerekiyor temkinli ve sabit bir sıcaklık mı agresif ve muhtemel kısa süreli salınımlı bir sıcaklık mı? Takdir edersiniz ki bu bir fizik kanunu nasıl ki frene bastığımızda 100km hız ile giderken araç marka modeli ne olursa olsun anında durmuyor sıcaklık kontrol de böyle birşeydir. 1.30 saniyede 850 dereceye çıkan bir sistemin hiç sıcaklık salınımı olmadan çok kısa sürede 1050 dereceye ulaşmasını beklememek lazım.. Diğer cihaz ile alakalı sorunlarınız için teknik destek servislerini aramayı deneyebilirsiniz... GMT ürünleriyle ilgili size destek vermekten mutluluk duyarız bunun dışındaki sorunlarınız için size bol şanşlar ve başarılar.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anladım alibey teşekkürler yarın sansımı denemek isterim teknık destekde bakalım. sistem gayet güzel fakat malesef altın eritme potasında oldusu için 1 dk lık gecıkme bile fire vermeye neden oldugu için boyle yollar aramaya basladım yada eskı sıstem ısı kontrollu olarak devam edıcem bakalım kısmet.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Size cihazlarımız hakkında yardımcı olmak ve sorunlarınızı çözmek bize mutluluk verir. Yalnız böylesine hızlı ısınabilen bir sistemde yüksek performanslı bir kontrol için transistör çıkışlı bir cpu ve ssr olması gerekir.. Eğer gün içerisinde sisteminizi hazırlayıp uzak bağlantıya müsait olabilirseniz firmamıza ulaştığınız takdirde GMT ürünleriyle alakalı olan programınızı gözden geçirebiliriz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler ali bey sistem de role için bi yük kulanmıyoruz güç devresinde enerji var durumda role çıkısından sadece pwm entegresinin opampa bır voltaj uyguluyoruz daha once mum kazanlarımızda kulandık ve çok uzun süredir çalısıyorlar 188t ve 188r modellerini biz role cıkıslarını voltaj farklı oldugu açısından ayrı role kurmustuk 188r içinde çok basarılı çıktılar. arıza durumu olmamıstı o sıstem 100 dereceye kadar 2 derece hısterizeli çalısısan oldukça yavas ısınan ve ıcındekı sıvı sayesınde sogumasıda zor oldugu içinmi bilmiyorum ama halen devam ediyolar simdi programcı arkadas baska bir mesleke icra etti bende ögrenmeye çalısıyorum ilginiz için teşekkür ederim var olun ıyı aksamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş