Jump to content
Ervin

Plc hmi rs485 baglanti sorunu

Önerilen İletiler

Merhaba, gop43 panel ve 196t plc  kullandigimiz bir projede  hmi de " plc ne response" hatasi aliyorum. 3 yil once kurmustuk makineyi. Hic bir problem yoktu.   Bugun mudahele icin plc ye baglanmayi denedim ethernet ile malesef baglanadim. Plc ustundeki ethernet isiklari ( yesil sari) ve com485isigi yanmiyor. Plc  elektronik yapisini bilmedigimden soruyorum. Soru sacma gelebilir ama haberlesme devresi ya da kismi bozulmus olabilir mi??  

tarihinde Ervin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sukarakila, 28.10.2020 - 21:00 yazdı:

Plc ledleri bizlere sebebini bulma noktasında yardımcı olabilir. Ledlerin durumları bilgi verebilir misiniz?

Merhaba isiklar normal yaniyor gibi yani bir terslik yok gibi. Ya da tam olarak neye bakmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mitko-virlios, 29.10.2020 - 13:56 yazdı:

Hi ,

Seems like me case rs485 is not work .You have two option to change to rs232 port or change PLC.

Hello , i already gave an order for new plc. I will try it as i have , and give information here. Thanks for interest. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ervin, Bir saat önce yazdı:

Merhaba isiklar normal yaniyor gibi yani bir terslik yok gibi. Ya da tam olarak neye bakmam gerekiyor?

Ledlerin durumları şu şekilde açıklanabilir.

1-) Enerji Ledi: Cihaza 24VDC besleme verildiyse yanar.

2-) Hata Ledi: Adından da anlaşılacağı üzere cihazda hata varsa yanar. Eğer 3 defa yanıp sönerse donanım eşleşme hatası olduğunu söyler. Transistörlü modelde ise 2 defa yanıp sönmesi kısa devre olduğunu gösterir.

3-) Durum Ledi: Bu led ise cihazın run ya da stop modunda olduğunu gösterir. Cihaz eğer ki run modunda ise 0.25 sn boyunca yanar ve söner. Stop modunda ise 1 sn. yanıp ve söner.

Sizin sistemde kontrol edebileceğimiz hususlar şunlar olabilir.

1- Cihaza program yüklendiğinde cihaz Run moduna alınmamış olabilir.

2- Donanımda bulunan diğer ürünlerde arıza olabilir. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş