Jump to content
smorc37

glc-396r basinç okuma

Önerilen İletiler

merhaba 4-20ma veren keller sensörüm var  0-6 bar arası ülçüm yapabiliyor. bunu linear fonsksıyonu ile okuma yapacagım sanırım ornek bı uygulama bulamadım gorsel olarak bi yardım edebilirmisniz okuma yaparken 2000mbar artı olucak sekilde -1000mbar da eksi olucak sekılde yapmam gerek sistemde hem basınç var hemde vacum var olucak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

0-6 bar arasında 4.20 verdigi için +5000 -907 yaparak sen sor durumunun boşta 0 göstermesini sagladim  simdi hmı'dan okuma yapacagım fakat yapamıyorum

plc de okunan_bar  integrar 42015 registerini hmı'da tag ekliyorum seçıyorum busefer koymus oldugum saat gelmıyor yine number dısplay içinde deniyorum oda hmıda gözükmüyor nedeni ne olabilir neyi yanlış yapıyorum acaba.

plc normalde 0 degeri elde etmek için +5000 degeri girmem max 5 bar okuyabılcegim 

-907 olarak girdigim deger min 907 okuyabılcegim anlamınamı gelıyor bana -999 olçmem gerekiyor umarım etkilemez beni -907 girmem.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam emre bey bu bölümde tamam oldu sayenizde. suan tek bi sorunum var ugrasıyorum onuda hallettikmi tmm olucak sorun reçete yapmam gerek.

sistemde ayarlanması  gereken ve toplamda 10 adet reçete yapmam gerek.

pıd ısı kontrol ayar   4x2001 

gaz basınc ayarı       4x2017

10 sn lık tımer          4x2015

vacum basinç          4x2019    regısterlerin bu sekıl olması reçetenın çalısmasına engel olurmu.

program adı

toplamda ayar sayfasından ayarlanınca bu degerleri plc ye yuklemek istiyorum. adres tag kulanıyorum anlatılan orneklerden adres tipleri farklı oldu bu sekılde yapmak mümkünmü reçeteyi 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

evet eskı sekilde yapılmıs bi örnek buldum bun tag adresleride oldugu için kafam almadı.

4x2001  4x2003  4x2005 4x2007 gibi sıralarsam olurmu yoksa farklı bi yontemmi bulmam lazım forumda buna ait yapılmıs bisey varmı acaba tek eksigim bu bölüm kaldı ordada kafam hiç almadı izliyim taklit edebilcek bu sekılde reçete bulaıyorum örnek felan varsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş