Jump to content
kayali27

Tetikleme Sinyaline Bağlı Olarak Grafik Çizdirme

Önerilen İletiler

Merhabalar ;

Üretim hattından okuduğum bir basınç değişkenini, belirlediğim bir üst değer ile karşılaştırıp , basınç değeri limit üstü olduğunda bir biti tetikliyorum.

Bu bit tetiklendiğinde basınç değerinin grafiğini belli bir zaman(örneğin 10 sn) aralığında çizdirip daha sonra bu veriyi usb veya hmi ekranında saklamak istiyorum.

Bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

edit : grafiği çizdirmeye arıza sinyalinden 3 sn önce başlamak mümkün müdür ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Bende aynı konu hakkında bilgi rica ederim.  Ben gerekli uygulamayı simülasyonda gerçekleştirebiliyorum lakin HMI ve PLC arasında bu durum gerçekleşmiyor. PLC den ilgili sinyal geliyor ancak HMI tarafında gerekli grafik durdurma işlemi gerçekleşmiyor. Bununla birlikte start sinyali gelmeden de grafik çizme işlemi devam ediyor. Örneği incelemek istedim lakin açamadım sanırsam bazı dosyaları eksik olabilir. Konuyla ilgili yardımlarınız rica ederim.

sukarakila, 29.11.2020 - 21:53 yazdı:

Örneği inceleyebilirsiniz. Sizin istediğiniz gibi yapılmış sanki

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sıkıştırılmış dosyayı direkt olarak program içerisinde açamazsınız. Programı öncelikle sıkıştırılmış dosyadan ayıklamanız gerekir. Sonra örnekte Zaman ile Örnekleme seçilmiş. Onu ekte gördüğümüz sayfada Tetikleme ile  Örnekleme olarak değiştireceksiniz. Tetikleme durumunu da seçeceksiniz. Aşağıda Tetikleme Adresi aktif olacak. Oradan Plc Adresini seçebilirsiniz. Yan tarafında  ise opsiyonel olarak seçebildiğiniz duraklama ve silme adresleri var. Onun için bilmeniz gereken duraklama adresinin bir fazlası olan adresi silmek için kullanırız. Örn: LB0 duraklama adresi iken, LB1 silme adresidir. 

forum_trend.PNG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş