Jump to content
Ahmet AKSU

İnputları Hızlı yakalamak

Önerilen İletiler

Merhabalar.

496R model plc kullanıyorum. IP04 girişine bağlı bir sensör durumuna göre Micno serisi sürücü kontrol ediyorum.

IP04 giriş filtresini 0 (sıfır) olarak ayarladım ve bu girişe gelen sinyale göre RS485 üzerinden sürücüyü stop moduna alıyorum.

Stop moduna almak için ilgili adrese 5 veya 6 göndermeme rağmen her stop moduna almamda durması gereken noktalarda bir miktar kayma meydana geliyor.

Sürücü parametrelerinden Hızlanma ve Durma sürelerini en düşük zamana ayarladım.

Bu kaymayı engellemek için filtreyi 0 (sıfır) yapmak dışında önerebileceğiniz bir yöntem mevcut mu?

Bildiğim kadarıyla GMT suite içerisinde interrupt (kesme) yok. O nedenle başka ne yapabilirim?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Filtre 0 olduğu zaman plc inputu yaklaşık olarak saniyede 4000 sinyali algılayabilir burada tek yapmanız gereken şey invertöre start stop sinyalini dijital çıkış ile vermek haberleşme gecikmesi olabilir ve bu kadar da hassas bir sistem ise start stop sinyalini dijital hatta transistör çıkışıyla vermek en etkili çözüm olacaktır.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş