Jump to content
alikır

gmt plc ve hmı

Önerilen İletiler

merhaba gmt 196r plc ve hmı arasında bağlantı sağlıyorum . hmı da yaptığım projede çıkıyor plc adreslemeside dogru görünüyor benim yapmak istediğim hmı ekrandan motor ve diğer benzerlerine kablo bağlamadan start stop yapmak hmı üzerinden ve aynı zamanda harici bağlantı ile stop start yapa bilmek  bunu bir türlü başaramadım yardımınızı bekliyorum konuyla ilgili bir örnek yapabilirmisniz . birde plc içine dahili kontak koymak istiyorum bunun herhangi bir kodu varmıdır varsa paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,  ornek olarak  plc programinda qp0 cikisinin onune normalde acik bir buton koyun. Bunun adini start koyun,  isim yazarken acilan pencerede adres tikini aktif edin. O zaman sagda adresi kendi otomatik verecek. Dilerseniz bu adresi degistirebilirsiniz.  Hmi programinda bit state switch komutunda adres kismina  plc deki adresi girerseniz,  ekrandan plc nin qp0 cikisini kontrol edebileceksiniz.  Umarim fikir verebilmisimdir. Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Start stp komutunu haberleşme üzerinden vermenizi tavsiye etmem. Düşünün haberleşme üzerinden motora start verdiniz. plc ile inverter arasındaki haberleşme koptuğu anda motor enerjisi kesilene kadar startta kalacak ve dönmeye devam edecek ve sizin kontrolünüzden çıkmış olacak mekanik hasar ve işkazası riski çok yüksek olur. Tavsiyem plc ile bir röle çektirin ve bu röle ile start stop verin. Böylece inverter ile plc arası haberleşme kopsa dahi acil stop düğmesine basıldığı anda çekili olan röleyi bıraktırarak inverter stop konumuna geçirebileceksiniz.

tarihinde Ahmet AKSU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş