Jump to content
Ervin

Log komutlari

Önerilen İletiler

Merhabalar,

496 t plc de usn flash bellege veri kaydetmeye calisiyorum. Gmtsuite yardim menusundeki gibi bellegi fat 32 ye bicimlendirdim.  Yardim menusundeki komutlari cevrim iciyken normaldeacik kontakla tetikledim. Once aktif sonra usb al sonra pasif... degisik sirada da denedim. Plc de enerji varken usb yi taktim, eneji yokken taktim denedim. Her defasinda usb yi pc ye baglayinca bellek bos gorunuyor. Zamanli denedim, tetiklemeli denedim..  Bir turlu yapamadim.  Usb takmak icin iki ucu disi usb ara baglanti aparati kullandim. 

Yardimci olabilecek var mi acaba??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuda ben de sorun yaşıyorum.

Kullandığım PLC GMT 496T  (firmware 468 ve bootloader 305)

USB portuna takılı olan mini USB kablo bilgisayara taktığımda PLC GMTSUITE programı tarafından bulunuyor ve USB üzerinden program atabiliyorum. Bu kablomun çalıştığını gösteriyor.

Bu mini USB kabloyu EMAS'ın BUBS30 (iki tarafı da dişi) pano tipi dönüştürücüsüne takıyorum. Fakat CPU_LogStatus asla 1 olmuyor. USB Log aktif ve Log al komutlarını da çalıştırmama rağmen Flash bellek üzerinde dosya oluşmuyor.

Söz konusu Flash Belleği Fat32 (cluster 8192) olarak formatlamama rağmen GMT PLC USB belleğimi açamıyor. 

USB dönüştürücüyü PC'ye Erkek erkek kablo ile takıp öteki ucuna da mini USB kabloyu taktığımda PLC'de online olabiliyorum. (bu da dönüştürücünün çalıştığını gösteriyor)

PLC bozuk olabilir dedim GMT'ye gönderdim fakat gelen PLC halen daha aynı durumda. Konu hakkında bir destek bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş