Jump to content
guvensuleyman

TSG-043 HMI İLE DELTA PLC VE ISISO İNVERTÖR HABERLEŞTİRME

Önerilen İletiler

Merhaba ;
TSG-043 HMI VAR.BU HMI İLE DELTA DVP PLC Yİ HABERLEŞMEK İSTİYORUM.BU KISIMDA SIKINTI YOK.AYNI ZAMANDA RS485 ÜZERİNDEN ISISO MARKA INVERTERE PANELDEN DOĞRU HIZ GÖNDERMEK İSTİYORUM.BUNUN İÇİN P DESİGNERDA NASIL BİR YOL İZLEMEM LAZIM.HARDWARE A DELTA PLC Yİ EKLİYORUM FAKAT SÜRÜCÜYÜ NASIL EKLEMEM LAZIM ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

TSG-043 de RS232 ve RS485 portları vardır.   RS232(Com2) ile PLC i, RS485(Com0) ile Inverter haberleştirmesi yapabilirsiniz.  Aynı Rs485 hattına farklı ürünler bağlamak istendiğinde Modbus RTU Extend driver ı her iki ürün içinde kullanılmalıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

malikenes, 26 dakika önce yazdı:

HMI ile PLC' yi ardından PLC ile İnvertörü haberleştirmeni öneririm.

İlla HMI ile haberleşeceksen PLC' nin driver' ını kullanamazsın. Standart Modbus driver' ı olan Modbus RTU' yu kullanarak çözüm üretmelisin.

dediğiniz gibi yaparsam,Sistemde hmi master olacağı için.Plc ile invertörü nasıl haberleştirmem gerekir ? dvp plc nin driverini seçtiğim zaman modbus ascii üzerinden mi haberleşmiş oluyorlar ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

guvensuleyman, Bir saat önce yazdı:

Modbus RTU Extend driver ı kullandığım zaman deltanın hazır drveini kullanmadığım için adres  yapılarına m,d gibi yazmam 40001 gibi adres yazmam gerekir dimi ?

Evet ürüne özel isimleri kullanamazsınız 40001 gibi adresleri kullanmalısınız. Bu durumda Delta PLC' nin adres haritasına ihtiyacınız olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

guvensuleyman, Bir saat önce yazdı:

dediğiniz gibi yaparsam,Sistemde hmi master olacağı için.Plc ile invertörü nasıl haberleştirmem gerekir ? dvp plc nin driverini seçtiğim zaman modbus ascii üzerinden mi haberleşmiş oluyorlar ?

HMI, PLC ile haberleşirken HMI master olur,

PLC, Driver ile haberleşirken PLC master olur.

Bunun için PLC' de 2 tane haberleşme portu olması gerekir. Var mı bilmiyorum.

Buradaki haberleşmeler Modbus RTU' dur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba 

Öncelikle konu bayağı eski ama belki bir başkasına yardımcı olabilirim diye yazmak istedim.

Soylu Otomasyonda geçmişte uzun süre projede görev aldığım için hem GMT hem ISISO'yu kullandım.

GMTCNT HMI 'dan ISISO marka inverter'a hız bilgisi yazmak için PLC ekleme kısmından Modbus_RTU_Extend ekleyip

Daha sonrasında MW. Adresleme üzerinden bir adrese yazıp bunu daha sonra Common window'dan bir Timer'la "data transmission" ederek 4x 3 adresine yazıyordum.

Hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Haberleşme ayarlarının da gerektiği gibi yapıldığında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş