Jump to content
TUMER

upload sorunu

Önerilen İletiler

Herkese iyi çalışmalar,

Gmtsuite de yazılım güncellemesi geldikten sonra eski yazılım ile çalışan plcdeki programı çekemiyorum. plcyi güncelledikten sonra ise upload kapalı mesajı alıyorum. elimde orjinal program olduğunda bu sorun olmuyor ancak yanımızda orjinal program yokken hiçbir müdahale yapamıyorum. 

yaşadığım sorunun kaynağı nedir? atladığım bir prosedür mü var öğrenmek isterim. teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

GMTSoft ile program yüklenmiş bir plc' yi GMTSuit' e dönüştürseniz de içinden program geri alınamaz. Hatta bu işlem plc' nin içindeki programı siler.

GMTSuite' te program güncellemesi upload sorunu oluşturmamalı. Ancak GMTSuite' in beta sürümlerinde yazılan programlar upload edilemeyebilir. Zira upload özelliği beta sürümün sonlarına doğru aktif edilmişti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cevap için teşekkür ederim. 

beta sürümü ile ilgili ihtimali dikkate alacağım ancak son güncelleme öncesi kullandığım suite programı ile çalıştırdığım makineye güncelleme sonrası VMI bağlantısı da yapamaz olmuştum. yerine gidip plc güncellemesi yaptıktan sonra sorun çözülmüştü. bu yüzden "güncelleme" olarak sorun tespiti yaptım. eğer böyle bir durum varsa gmtdeki arkadaşlar geliştirmelerde dikkate alabilir aksi halde kullanıcı hatası olmalı ki bunu da öğrenmek hem benim hem de diğer gmt kullanıcılarının ileride yaşayabilecekleri sorunlara karşı ön bilgi sahibi olması bakımından önemli diye düşünüyorum. 

iyi çalışmalar dilerim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş