Jump to content
wild_for

loadcell uygulaması hakkında

Önerilen İletiler

Herkese iyi günler. Öncelikle GMT ile daha önce tanışmama rağmen şimdiye kadar gerçek bir uygulama yapma imkanım olmamıştı. GMT de yeni sayılırım.

Elimde GLC196T plc, GOP43-070ET hmi ile 2 adet GXM-10L modülü var. Benim yapmak istediğim kısaca şöyle:

Ekrandan girdiğim gramaj değerine göre girişten gelen sinyale göre çıkışları kontrol etmek istiyorum. Bununla ilgili bir örnek uygulama var mı? veya yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

tarihinde wild_for tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlginiz için teşekkürler.

Kalibrasyon ile ilgili dosyada:

"maximum calibrasyonda loadcell'in üzerine bilinen bir ağırlık koyulur. bilinen ağırlık değeri Lineer fonksiyonda Y2 kısmına girilir. ve max_calib tuşuna basılır." ifadesinde geçen bilinen ağırlığın değeri önemli mi? Loadcell kapasitesinin yarı değerinden büyük olması gibi bir şart var mı? Yoksa 3-5 kg lik bir ağırlık aynı hassasiyeti yakalamamı sağlar mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim Loadcelim ZEMIC marka model:L6D-C3-50kg-0.4B, output:1.958mV/V şeklinde. Benim ayarlarım aşağıdaki resimdeki gibi. Bu ayarlar doğru mu acaba? Ölçme voltaajını 2 değil de, loadcel üzerindeki gibi 1.958 girsem ölçüm sonucuna nasıl bir etkisi olur? Aslında bu konfigürasyon bölümündeki ifadelerin her birisinin ölçüm sonucuna etkisi nasıl olur? Bu değerlerin artmasının, azalmasının hassasiyet vb durumlara etkisi nelerdir? Bunları kısaca izah edebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

loadcel_1.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

mv/V çarpanı integer olduğu için şuan tam sayı değerlerini kabul ediyor. Ladder da kalibrasyon yapıldığı için burdaki değeri birebir girme zorunluluğunuz yok.

50kg loadcell için tam yük değerini 50000 yazmalısınız.

Filter bölümüne uygulama sırasında gelen bilgiye bakarak revizyon yapmak gerekir.

Genel olarak yardım menüsünün ilgili bölümüne bakabilirsiniz.

iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş