Jump to content
kadirsenel

plc çalışmıyor

Önerilen İletiler

Merhaba Herkese

Bilgisayar ile plc ye bağlanıp çıkışları test etmek istiyorum.

konfügrasyon sonrası plc ye bağlandığımı sağ alt köşede ve plc üzerinde görebiliyorum.

inputların değilini çıkışlara atıyorum programı kaydedip plc ye yüklüyorum.

Fakat online modda ne fiziksel input versem ne de direk çıkışları gözlesem plc üzerinden çıkış alamıyorum.

Normal şartlarda çıkışlarım aktif olmalı programsal bir hata de yok hersey normal, acaba birşeyi yanlış mı yapıyorum?

Bu arada konfigürasyon menüden çıkış özelliklerini kapalı kontak olarak tanımlarsam plc çıkış kontakları çekiyor.

Kullandığım program GMT suite ver 0.9.9.0

kullandığım plc GLC 296 R

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Programla alakali degil 

Sadece plc cikislarini kontrol için deneme yaptim plc yi ikinci el almistim.

Bağlanti kurabiliyorum plc ile ve çikislari tersleyerek konfigurasyondan normalde enerjili hale getirebiliyorum.

Ama basit bir program yaziyorum plc ye hicbir IO bagli degil iken inputun değilini cikisa bağliyorum normalde cikis ledi yanmali. 

Online baktigimda 1 oluyor ama cikis ledi yanmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Programınızda IP0, IP1 ... yazarak CPU' nun girişlerini kullanmamış, yeni değişkenler oluşturmuşsunuz. Sizin ve olması gereken değişkenleri içeren görselleri paylaşıyorum.

image.thumb.png.c2f37a230fba94eedc0dcf79f0ea402a.png                                                           image.thumb.png.cbe6a4aa25a89aba54bfb31a61a2f1d7.png        

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş