Jump to content
zafer

plc ve hmı çalışma

Önerilen İletiler

plc program ile hmi arası programlama nasıl yapılır.örnek ve döküman varmı..plc programı biliyorum..fakat hmı konusunda pek bilgim yok..

örneğin  gop43 -043at panele iki ölçü değeri gireceğim..plc(glc196 r) ye enkoder a,b sinyallerini bağlayıp oradan gelen ölçü hmi dan girdiğim iki değer arasında ise Qp.0 çıkış verecek ..yardımcı olumusunuz..program örneği varsa iyi olur

tarihinde zafer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim.ama bunları zaten inceledim..mesela eşittir öeneğini ele alırsak..set değerini 500 girdim..ıp0 dan 500 puls gelince bunu oluşan değer kısmına nasıl aktarıyoruz..ayrıca hmı panelde nasıl değer girme ve okuma yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Enkoder kullanım örneğinde belirtildiği gibi. Enkoder kurulumunda sayma registerı olarak enc_puls tanımlanmış,  Giriş tipinize göre (A B veya A), gelen pulsler bu registerde gösterilecek, Bu registerı belirlediğiniz diğer bir register ile kıyaslama yapabilir belirledğiniz registerın modbus bölümünü de aktif ederek bu değeri ekrandan değiştirebilirsiniz.

HSC 0. Kanal

AB için IP0 ve IP1,

A için IP0 ı ifade eder.

iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş