Jump to content
ertek68

Loadcell Modülü (GXM-10L)

Önerilen İletiler

Merhabalar;

Bir makinada GXM-10L kullanmayı düşünüyorum Ama Aynı pano içerisinde AC Sürücülerde olacak. Sürücü kaynaklı elektriksel gürültülerden ötürü tartımda sapmalar olmasından endişe ediyorum.

Makina yurt dışına gideceğinden sonradan müdahale veya revizyon sıkıntılı...

İşin özü AC sürücülerin gürültülerinden etkilenip etkilenmediğini tecrübe edenler. Tecrübelerini paylaşabilirler mi...?

Yada Firma temsilcisi arkadaşlar bu konuda içimin rahat olmasını söyleyebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, 

Bir çok yerde kullandım, sıkıntı yaşamadım. Yaptığım uygulamalarda genelde loadcell den gelen bilgiye göre AC sürücünün frekansını PLC-AC Sürücü haberleşmesi ile değiştirdim.

Ayrıca GMT ile yurt dışına bir çok makine gönderdim.

Böyle bir sıkıntıdan endişe ediyorsanız; makineyi göndermeden önce testini iyi yapın.
Elektriksel gürültüyü azaltmak için güç ve kumanda kablosunu farklı yerlerden taşıyın, kablo seçimine dikkat edin, topraklamanın doğru bir şekilde yapıldığından emin olun. 

İyi çalışmalar…

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

HaciAkyurt, 4 saat önce yazdı:

Merhaba, 

Bir çok yerde kullandım, sıkıntı yaşamadım. Yaptığım uygulamalarda genelde loadcell den gelen bilgiye göre AC sürücünün frekansını PLC-AC Sürücü haberleşmesi ile değiştirdim.

Ayrıca GMT ile yurt dışına bir çok makine gönderdim.

Böyle bir sıkıntıdan endişe ediyorsanız; makineyi göndermeden önce testini iyi yapın.
Elektriksel gürültüyü azaltmak için güç ve kumanda kablosunu farklı yerlerden taşıyın, kablo seçimine dikkat edin, topraklamanın doğru bir şekilde yapıldığından emin olun. 

İyi çalışmalar…

Cevap için teşekkür ederim.

Maalesef test imkanları kısıtlı.

Sürücüyü ayrı bir pano ile motora yakın bir yere koymayı düşünüyorum. Ve tabi arada Ekranlı kablo kullanacağım.

Bu arada; Firma Temsilcilerinden bir yanıt gelmedi... Yeni müşterilere ihtiyaçları yok sanırım...!!!!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ertek68, 09.07.2021 - 17:57 yazdı:

Sürücüyü ayrı bir pano ile motora yakın bir yere koymayı düşünüyorum. Ve tabi arada Ekranlı kablo kullanacağım.

Bu arada; Firma Temsilcilerinden bir yanıt gelmedi... Yeni müşterilere ihtiyaçları yok sanırım...!!!!!!

GMT, en iyi teknik destek sağlayan ve müşterilerine değer veren firma. Diğer iletişim kanallarından doğrudan görüşme sağlayabilirsiniz.

Sorduğunuz soru pano görülmeden ve test yapılmadan anlaşılacak bir durum değil. 

GMT ürünleri endüstriyel olduğu için bir çok test yapılarak pazara sunuluyor, kullanıcıdan gelen dönüşlere göre geliştiriliyor. Çevresel etmenlere karşı dayanımı yüksek. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

On 7/9/2021 at 5:57 PM, ertek68 said:

Merhaba, Hacı Bey firma bölge sorumlusu arkadaşlarımızdandır.  Yeterli cevabı vermiştir.   GMT ürünleri EMC nin  tüm gereksinimlerini fazlası ile karşılayacak şekilde dizayn edilmiş ve test edilmiştir. Saha da uzun süredir var olan bir cihazdır. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş