Jump to content
TUMER

bağlantı sorunu

Önerilen İletiler

merhaba iyi çalışmalar,

öncelikle iyi seneler dilerim.

GMT süitte bağlantı ile ilgili sorun yaşıyorum. elimde iki adet leptop var biri bağlanırken IP ayarları da aynı olmasına rağmen bir türlü bağlanamadım. bağlanamadığım bilgisayarın Ethernet girişinden şüphelendim ancak gmt soft programı ile ( henüz süite güncellemediğim) farklı bir plc ye bağlantı kurabiliyorum. 

sorun nereden kaynaklı olabilir fikir verirseniz sevinirim. 

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

malikenes, ‎31‎.‎12‎.‎2018 - 21:00 yazdı:

PLC leri ağda görüyor musunuz? Ağda da görünmüyor mu? Görüntü yükleyebilir misiniz? 

merhabalar,

yanlış anlamadıysam plc'ye hub üzerinden bağlanıp bağlanmadığımı soruyorsunuz. böyle bir imkanım yok açıkçası, modemle çalışma alanım arasında herhangi bir Ethernet hattı mevcut değil. plc ile pc arasında direk bağlantı kurmaya çalışıyorum. dediğim gibi elimdeki iki bilgisayardan biri ile bağlantıda sorun yok, cpu çalışıyor hatta emin olmak için deneme program da attım sorunsuz çalıştı. ancak diğer pc plc'yi hiç görmüyor. iki pc arasındaki görebildiğim tek fark işletim sistemleri. biri Win 8.1 ( bağlanan) diğer win 10 (bağlanamayan- ki bu pc ile yine Ethernet kablosu kullanarak gmtSoft, omron sysmac gibi programlar ile cpulara bağlantı kurabiliyorum)

her iki pc için ıpv4 ayarları aynı ( IP adresi 169.254.66.78  Ağ maskesi 255.255.0.0 Varsayılan ağ geçidi: 169.254.24.174 )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş