Jump to content
TUMER

Hareket Komutu

Önerilen İletiler

İyi çalışmalar,

GMT Suite hareket ve ivme komutları, komut işlevini tamamlamadan hız değişimi yapmaya olanak tanıyor mu? 

Bir diğer sorum ise yaşadığım bir sorun ile ilgili yeni konu açmamak için buradan sormak istedim.

15 valf içeren bir montaj makinesi uygulaması yaptım. bu 15 valften sadece birini ayar yapmak amacıyla panele koyduğum bir buton ile makine stop halindeyken on/off yapmak istedim. buraya kadar sorun çıkmadı panele koyduğum buton ile valf açıp kapadı. ancak tek satırlık bu işlevi ilave ettikten sonra makine otomatik olarak çalışırken ilgili valf sırası geldiğinde çekmedi. sorunun neden kaynaklandığını çözemedim. ilgili satırı kaldırdıktan sonra makine normale döndü.

sorun neden kaynaklanmış olabilir fikir verebilirseniz sevinirim.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Manuel kontrol için eklediğiniz plc programının görselini paylaşabilir misiniz.

GmtSuit programındaki manuel hareket anlık hız değişimine olanak verir. Pozisyon set komutunun ise hız değerini değiştirip aynı pozisyon değeri için tekrar çağırırsanız onun da hızını değiştirmiş olursunuz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Manuel olarak kullandığınız bölüme start yoksa şartını ekleyip manuel bitinin yükseleni ile çıkışı setleyip düşeni ile resetlerseniz sorun çözülecektir. Direkt çıkış ile set/reseti birlikte kullanırsanız program mantığı gereği direkt çıkış baskın olarak çalışır.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş