Jump to content
halit10

VNC Viewer - HMI Ekran Kontrol

Önerilen İletiler

Merhabalar

Elimde TSG-M070E model HMI modülü mevcut. VNC Viewer programı ile aynı LAN ağı içerisinde aynı IP tabanında HMI modülünü izliyor ve kontrol edebiliyorum. Ama bunu farklı IP tabanlarında (sadece internet ile) da yapabilmek istiyorum. GMT Forum konularını ve ilgili dökümanları inceledim fakat sonuç alamadım. Port yönlendirme ile bu işlemlerin yapılması gerektiğini biliyorum fakat denemelerim sonuçsuz kaldı veya ben yapamadım bilmiyorum. Amacım; HMI modülünü RJ45 kablo ile superbox modeme bağlayıp, telefonumdan mobil veriyi kullanarak istediğim yerden HMI ekrana bağlanabilmek istiyorum. Ekte modem ara yüzünün bir örneğini yükledim. Yardımcı olursanız sevinirim. Hem eminim ki başkalarına da klavuz olabiliriz belki böylelikle.

Kolay gelsin iyi çalışmalar...

Arayüz_1.JPG

Arayüz_2.JPG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sanal Sunucu kısmı ekte yer aldığı gibidir. Buradaki ilgili yerlere iki kısım hariç (çünkü o kısımlara tam olarak nerden bakmam gerektiğini bilmiyorum) aşağıdaki gibi mi doldurma yapmam gerekiyor ?

Başlangıç IP Adresi: HMI modülünün IP adresi

Bitiş IP Adresi: HMI modülünün IP adresi

WAN Bağlantı Noktası: 5900-5900

LAN IP Adresi: Bilmiyorum (Nerden bakabilirim ?)

LAN Bağlantı Noktası: Bilmiyorum (Nerden bakabilirim ?)

Protokol: TCP/UDP

Arayüz_4.JPG

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş