Jump to content
Owilith

GSS3-2EC EtherCAT haberleşmesi hakkında

Önerilen İletiler

Merhabalar,

Elimde GSS3-2EC EtherCAT'li servo sürücüsü mevcut. Bu sürücüyü Codesys üzerinden sürmek istiyorum. Gerekli .xml dosyasını Codesys'e yükledim. Codesys üzerinden aktuel pozisyon, hızlanma ve yavaşlama rampası gibi detayları görebiliyorum fakat bir türlü haberleşme üzerinden servo'yu enable edemedim veya dışarıdan enable ederek hareket veremedim. Sürücü üzerinde yapmam gerek bir ayar mı var? Ayrıca Codesys ile uygulama yapan varsa örnek paylaşabilirse sevinirim.

Not: Sürücü üzerinde sadece BA02 parametresini 8 (Haberleşme) yaptım.

tarihinde Owilith tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi akşamlar,

Cihazı fabrika ayarlarına çevirin daha sonra pc yazılımı ile dijital giriş ve çıkışlarındaki atanmış fonksiyonları silin, dijital girişe servo on atanmış iken farklı bir kaynaktan komut almaz. BA02 parametresi de dahil parametre değişikliği yapmadan kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sürücüyü fabrika ayarlarına çevirip giriş ve çıkışlardaki fonksiyonları sildim fakat bir çözüm olmadı Ali bey. Servo milini elimle çevirdiğim zaman Codesys programında anlık değerleri almaya devam ediyorum fakat halen MC_Power bloğu ile enable hale getiremedim.

Ekran Alıntısı.JPG

tarihinde Owilith tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş