Jump to content
pokemon210

Step Motor Sürücü Besleme Gerilimi

Önerilen İletiler

Merhabalar.

Elimde 1 adet GSTD2860, 1 adet GSTD2542 bulunmakta. Bir proje de kullanacağım ve 24v DC güç kaynağı ile besleyeceğim. Her ne kadar üzerlerinde 24v DC de yazsa sormak istiyorum. 

Önlerine direnç koymama gerek var mıdır ? Besleme girişi olsun, puls girişi olsun. 

tarihinde pokemon210 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler,

Sürücüyü elbette 24V dc ile sürebilirsiniz ama step sürücüler limitler dahilinde mümkün olan en yüksek voltaj ile sürdüğünüz takdirde en yüksek verimi alacaksınız. Biz fiyat listemizde de bulunan trafo ile kullanılmasını öneririz. Pulse voltaj seviyenizi max 24v dc ise direnç bağlamanıza gerek yoktur.

İyi çalışmalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Ali bey cevabınız için teşekkür ederim.

İlk defa step motor kullanacağım şu şekilde motoru döndürürüm diye düşündüm ama dönmüyor. Boşta sadece döndürmek istiyorum. 

Motor kablolarını düzgünce bağladım. Girişi bağladım 24vdc ile ve yeşil ışık yanıyor. beslemede kullandığım 24 voltu puls kısmına bağladım. Döndürebilirim diye düşündüm ama dönmüyor hafif ses çıkarıyor ve sesi kesiyor. Acaba swler üzerinden ayar mı yapılmalı. Yoksa sadece hızlı çıkış ile mi kullanabilirim ? Kontrolcü bağlamadan bu şekilde boşta döndürme imkanım var mı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş