Jump to content
tbowling

plc modelini degisince gırıs cıkısların sıfırlanması sorunu

Önerilen İletiler

arkadaslar bır proje gelıstırıyorsunuz gelıstırme bıtınce elınızdekı baska bır plc ye kodu aktarma ısını sız nasıl yapıyorsunuz

ben projede plc yı sılıp yenısını eklemek durumunda kalıyorum ondada butun gırıs cıkıslar sıfırlanıyor hepsını

tekrar gırmek zorunda kalıyorum bunun kolay bır yolu yok mu 

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tbowling, 12.03.2022 - 20:03 yazdı:

arkadaslar bır proje gelıstırıyorsunuz gelıstırme bıtınce elınızdekı baska bır plc ye kodu aktarma ısını sız nasıl yapıyorsunuz

ben projede plc yı sılıp yenısını eklemek durumunda kalıyorum ondada butun gırıs cıkıslar sıfırlanıyor hepsını

tekrar gırmek zorunda kalıyorum bunun kolay bır yolu yok mu 

saygılar

Merhaba cpu modelini değiştirince tag listesindeki operantlar mı sıfırlanıyor? Yoksa giriş çıkış analog değişen leri sıfırlanıyor enteresan!! 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şef112, 13 saat önce yazdı:

Merhaba cpu modelini değiştirince tag listesindeki operantlar mı sıfırlanıyor? Yoksa giriş çıkış analog değişen leri sıfırlanıyor enteresan!! 

Konfigrasyon bölümünde herhangi bir cihaz silindiğinde kendi ile alakalı operantlarda siliniyor. Bilinen PLC markalarından bir kaç tanesi hariç bu şekilde siliniyor. Profesyonel makine yazılımcıları bu olayı şu şekilde aşıyor: Modül üzerindeki operantları programın akışında kullanmadan değişkenlere atıyor ve o değişkenleri programda kullanıyor.

GMTSuite versiyonlarında her geçen gün iyileştirme yapıyorlar. Bununda değişeceğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş