Jump to content
CanerLanD

Gxm42a akım girişi ve bağlantı dökümanlarının yetersizliği

Önerilen İletiler

Merhabalar

3 yıldır severek gmt ailesinin ürünlerini kullanmaktayız. Gxm42a modülündü analog inputu akım girişinde kullanmak, bir dökümanın zar zor bir köşesinde yazılımla ayarlandığı yazılmış. Bu ayarı nasıl yapıyoruz. Gmtsoft ta sp markerlarda bulumadım ve hiç bir dökümanda yazmıyor. Ben bir de artık zaman geçtikçe düzeltirseniz diye düşündüğüm bağlantı şemalarına takılıyorum. Güncel modeller, doğru kodlarda yazmıyor. Mesale gxm42a diye bir model gözükmüyor. gxm42an var.Bir modelin iki ayrı kodlaması mı mevcut. Başlık 42a yazıyor döküman 42an yazıyor, modülün üstüne bakıyorum orada 42a yazıyor. Bir de tek bir dökümanda bütün bağlantıların gözükmesi çok profesyonelce değil, akıl karıştırıyor. Her i/o nun kendi bilgi sayfasında sadece kendi dökümanı bulunması lazım. Ayrıca, o i/o ilgili özel registarlar neler, mesela bunda olduğu gibi akım bağlantısı nasıl olur nasıl yapılır.Daha profesyonel dökümanlar bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

GXM42A da mA ve V girişleri aynı kanaldan yapılıyor, 

Yenilenmiş GXM42AN de ise mA ve V girişleri ayrı. 

Her iki ürün için donanım konfigürasyonu bölümünde giriş tipini seçebiliyorsunuz. 

Bildiğim kadarıyla yaklaşık 1 yıldır 42AN satılıyor. 42A değil. 

Yeni yazılım olan GMTSuite in helpi oldukça güzel ve faydalı. Herşey çok açık anlatılmış.

Göz atmanızda fayda var bence. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş