Jump to content
Cagr1

servo dahili pozisyon çalışma modu

Önerilen İletiler

Merhaba ;

PLC'im 196T ; amacım aşağıdaki resimlerdeki "Dahili pozisyon Mod çalışma" örneğini yapmak. PLC min çıkışlarını 3. resimdeki gibi ayarladım. I/O taşıyan kablomu ve lehimlerimi kontrol ettim. 1. ve 2. resimlerdeki ayarları 2 kere yaptım. Bu ayarları yapmadan önce motoru jog modun da  ileri ve geri ve istediğim devirde keypad üzerinden sürdüm.

Sürücünün DIN3 girişine 24 V sinyal gönderiyorum ve sürücünün aktif olduğunu gözlemliyorum fakat DIN1 ve DIN2 nin herhangi birine 24 V sinyal yollayıp aynı zamanda DIN5 'e sinyal gönderme rağmen motor hareket etmiyor. sadece bekliyor. Motoru ilk aldığımda Auto tune yapmak için E06 parametresini 11 e ayarladım fakat motor klavuzun yazdığı gibi hiç hareke etmedi öncesinde Motorun H1.9 parametresiyle 2.0 yaparak tanıtmıştım. Acaba neden olabilir öneri rica ederim. 

Hayırlı iftarlar;

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Servo motorunuz poziyon ve hız bilgisini nereden sağlamaktasınız? Bunu da belirtebilirseniz sizlere daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Servonuza pozisyon ve hız bilgisi vermemiş iseniz motor hareket etmeyecektir. Bu bilgileri haberleşme ile PLC tarafından mı yoksa parametrelere giriş yaparak mı sağladınız? DIN5 default değerlerde "Aktif Komut Sinyali" olarak ayarlı değildir. Bu parametreyi ve diğerlerini düzenlediniz mi?

İyi günler, hayırlı iftarlar.

tarihinde Tekniker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba ;

Klavuz da yazdığı üzere;  Sürücü içine pozisyon ve hız bilgisini ben kendim giriyorum. PLc den pulse göndermiyorum.

Örneğin; 0. pozisyon için 2000 pulse ve 100 devirde dönmesi için pozisyon numarası seçimi C-4.0 "0" 

c4,2; "2000" ve c1.8 "100" olarak ayarladım. Djital girişi 3 'ü (C-0.3 parametresini "1" yapım (servo aktif sinyali).

C-01'i "11" olarak ayarladım ( dahili pozsiyon 0 seçimi).

c-0.5 "15" yaptım (aktif komu sinyalı)

c-0.6 'yı 3 olarak ayarladım. (işletim modu seçimi)

Bu ayarları yaptıktan sonra DIN3 e 24 v verince sürücü aktif oluyor. 

DIN1 'e 24 verince dahili pozisyon 0 'ı seçmiş oluyorum. 

ve DIN5 'e 24 verince dahili pozsiyon 0 ı seçiğim için 100 rpm de 2000 pulse dönmesi gerekmez mi?

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. 

Saygılar;

tarihinde Cagr1 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş